Національна школа суддів України

Перспективи вдосконалення суддівської освіти та необхідна їм підтримка

30 березня  2016 року у Національній школі суддів України відбулась робоча зустріч з представниками Проекту  USAID “Справедливе правосуддя”.

Національну школу суддів України представляли начальники відділів Тетяна Пустовойтова, Тетяна Фулей та заступник начальника відділу-радник Ольга Шаповалова.

Незалежний консультант, спеціаліст з питань демократії та врядування “Кімонікс Інтернешнл Інк” Кетрін Лауффер повідомила, що завітала  до України з метою вивчення можливостей співпраці суддівської освіти  з новим проектом USAID у сфері судочинства.

У ході зустрічі експерт була поінформована про завдання, структуру, функції Національної школи суддів України, виклики та перспективи вітчизняної суддівської освіти.

Експерту були презентовані плани вдосконалення наявних навчальних програм для суддів та помічників суддів. Відбулася дискусія щодо можливостей для проведення тестування до навчання та після навчання для визначення якості підготовки.

Крім того, були детально обговорені потреби НШСУ в розбудові інституційної спроможності.

Експерт відмітила вдосконалення доктрини суддівської освіти, її навчальних програм, необхідність продовження цього процесу, задля зростання  кваліфікаційного рівня судочинства.

 Тож сподіваємось, що співпраця з USAID в напрямку посилення інституційної спроможності Національної школи суддів України триватиме.




30 березня  2016 року  у Національній школі суддів України  було проведено також зустріч із представниками компанії Checchi and Company Consulting Inc: старшим партнером компанії Келлі Гаваган та  партнером компанії Патріком Вуйчіком. Під час зустрічі  було обговорено діяльність нового проекту з реформування сектору юстиції, який розпочнеться з вересня 2016 року та буде профінансований агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Проректор Національної школи суддів України Володимир Мазурок повідомив експертів про стан суддівської освіти в Україні, охарактеризував здобутки в цій сфері, та питання, з якими доводиться стикатися у процесі формування кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу.  Проректор відмітив, що реалізація завдань, покладених на  Національну школу суддів України  здійснюється у значній мірі завдяки підтримці міжнародних партнерів, зокрема й проекту USAID "Справедливе правосуддя".

Сторони детально обговорили особливості  спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді та проблемні питання проведення курсів навчання, визначених дисциплінарним органом, для підвищення кваліфікації суддів, які тимчасово відсторонені від здійснення правосуддя. Ці напрямки були визначені як пріоритетні для підтримкм з боку проектів міжнародної технічної допомоги.