підготовка суддів місцевих загальних судів, яких призначено на посаду судді вперше. 10 - 21 грудня 2012 р., м. севастополь.
10-21 грудня 2012 року в місті Севастополі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів місцевих загальних судів, яких призначено на посаду судді вперше.
У підготовці взяло участь 31 суддя місцевих загальних судів міста Севастополя, Автономної Республіки Крим та Херсонської області.
Для проведення підготовки викладачами запрошені судді Апеляційного суду м. Севастополя Батрак Віталій Володимирович, Харченко Микола Сергійович, Володіна Любов Василівна, Нікітін Генадій Володимирович, Єфімова Валентина Олександрівна, суддя Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Скляров Віктор Миколайович, суддя окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Трещова Олена Ростиславівна, суддя Апеляційного суду м. Севастополя у відставці Рахненко Ольга Василівна, голова Ленінського районного суду м. Севастополя у відставці Пузіна Валентина Іванівна, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Таврійського Національного університету ім. В.І. Вернадського, викладач Севастопольського регіонального відділення Національної школи суддів України Михайлов Михайло Анатолійович та доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Таврійського Національного університету ім. В.І. Вернадського, кандидат юридичних наук, доцент Омельченко Тарас Володимирович.
Під час занять буде вивчено такі теми:
- Психологія діяльності судді та психологічні аспекти розгляду судових справ. Психологія управління персоналом. Психологія судового засідання.
- Особливості судового розгляду справ про визначення місця проживання дитини, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
- Правові аспекти захисту прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей при вчиненні батьками правочинів щодо нерухомого майна.
- Особливості судового розгляду трудових спорів, у тому числі:
про поновлення на роботі, зокрема, на посаді в установі, яка не є юридичною особою;
про стягнення заробітної плати та інших сум, належних працівникові;
про відшкодування підприємствами, організаціями та установами майнової та моральної шкоди працівникам;
про відшкодування працівниками шкоди, завданої підприємству, організації чи установі.
- Шляхи вирішення питань щодо застосування трудового законодавства при розгляді цивільних справ.
- Заходи забезпечення кримінального провадження.
- Оцінка доказової інформації, отриманої в результаті оперативно–розшукової діяльності з позиції їх належності та допустимості.
- Гласні слідчі (розшукові) дії. Новації КПК від 13.04.2012.
- Ч.2. Негласні слідчі (розшукові) дії.
- Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Моделювання проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису зі застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню.
- Практичні питання адміністративної юрисдикції та підсудності адміністративних справ. Розмежування підсудності адміністративних справ між місцевими загальними та окружними адміністративними судами. Застосування критеріїв визначення правомірності актів і дій суб’єктів владних повноважень.
- Практичні питання адміністративної юрисдикції та підсудності адміністративних справ. Розмежування підсудності адміністративних справ між місцевими загальними та окружними адміністративними судами. Застосування критеріїв визначення правомірності актів і дій суб’єктів владних повноважень.
- Судові витрати в адміністративному судочинстві та порядок їх розподілу. Процесуальні строки в адміністративному судочинстві. Заходи процесуального примусу в адміністративному судочинстві.
- Докази і доказування в адміністративному судочинстві. Особливості провадження за нововиявленими обставинами в адміністративних справах.
- Особливості розгляду судами кримінальних справ приватного обвинувачення та цивільних позовів у кримінальній справі.
- Вирішення питань про право власності на землю за набувальною давністю відповідно до положень Цивільного та Земельного кодексів України.
- Судове провадження у суді 1 інстанції.
- Провадження у справі досудового розгляду. Порядок вирішення питань про відвід та самовідвід. Участь у цивільній справі представника. Підготовка справ до судового розгляду. Дії судді при підготовці цивільних справ до судового розгляду. Порядок забезпечення доказів та судовий розгляд заяв про забезпечення позову, виконання.
- Особливості судового розгляду справ за позовами про спадщину.
- Проблемні питання, пов’язані зі застосуванням Закону України “Про застосування амністії в Україні”. Виконання “Положення про порядок здійснення помилування”, затвердженого Указом Президента України від 16 вересня 2010 року № 902/2010. Відмінності від інших видів звільнення від відбування покарання.
- Законність та обґрунтованість вироку. Постановлення виправдувального та обвинувального вироку. Виконання судами України законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ з питань судового розгляду кримінальних справ і постановлення вироку.
Після закінчення підготовки суддям, які пройдуть підготовку, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.
Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечуються Севастопольським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Омельченко Анатолій Федорович).