Підготовка суддів місцевих загальних судів, призначених на посаду судді вперше. 3 - 14 грудня 2012 року. м Харків.
Для проходження підготовки прибуло 23 судді місцевих загальних судів Сумської, Полтавської та Харківської областей.
Під час занять буде вивчено такі теми:
- Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Захист права власності в практиці Європейського суду з прав людини в Україні (ст.1 протоколу № 1 до ЄКПЛ зі змінами, внесеними Протоколом № 11). Порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні. Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних.
- Психологія діяльності судді та психологічні аспекти розгляду судових справ. Психологія управління персоналом. Психологія судового засідання.
- Особливості судового розгляду справ про визначення місця проживання дитини, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
- Судові рішення. Порядок ухвалення рішень та постановлення ухвал, їх форма. Рішення суду першої інстанції. Зміст ухвали та рішення суду. Складання судових рішень (методика складання мотивувальних частин судових рішень).
- Обговорення питань щодо застосування основних положень нового КПК.
- Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Етика ділового мовлення.
- Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення та судова практика застосування адміністративних стягнень.
- Правові аспекти розмежування земель державної і комунальної власності.
- Судова практика застосування норм сімейного та цивільного законодавства при вирішенні майнових спорів між подружжям (колишнім подружжям).
- Особливості розгляду справ окремого провадження. Порядок вирішення питання про залишення заяви без розгляду в разі виникнення спору про право, який вирішується в порядку позовного провадження.
- Правочини. Правові наслідки недійсності правочину. Шляхи вирішення питань, які виникають при розгляді цивільних справ про визнання правочинів дійсними або недійсними.
- Докази та доказування в кримінальному судочинстві. Перевірка показань підозрюваного, які він давав під час досудового слідства.
- Практика розгляду судами спорів, що виникають із земельних правовідносин, у тому числі:
- про визнання недійсними правочинів щодо земельної ділянки;
- про право власності на земельну частку (пай), майновий пай сільськогосподарського підприємства;
- про встановлення та припинення дії земельних сервітутів та щодо користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови, сервітутів (судова практика).
- Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду, взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання та іншими працівниками апарату суду. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.
- Питання, що виникають у судовій практиці при обранні судами запобіжних заходів на різних стадіях кримінального процесу та шляхи їх вирішення. Особливості застосування в судовій практиці запобіжного заходу, пов’язаного з позбавленням волі та застави.
- Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Моделювання проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису зі застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судовогозасідання по радіо і телебаченню.
- Організація роботи зі зверненнями громадян. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації».
- Позасудові методи вирішення спорів (медіація).
- Мистецтво бути суддею: особистісна та процесуальна етика. Етичні аспекти при формуванні професійних навичок. Кодекс суддівської етики.
Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор — Коржик Валентина Костянтинівна)