Підвищення кваліфікації викладачів
22-23 лютого 2016 року у місті Києві Національна школа суддів України у співпраці з Національним судовим інститутом Канади проводить методологічний семінар з підвищення кваліфікації викладачів у рамках українсько-канадського проекту "Освіта суддів – для економічного розвитку" (т.зв. Faculty Development (FD)).
Відкриваючи захід, проректор з науково-дослідної роботи, професор Наталія Шукліна наголосила на важливості впровадження тренінгових форм у процес підготовки суддів, відповідно до вимог закону "Про забезпечення права на справедливий суд", що ставить перед НШСУ нові виклики щодо підготовки викладачів (тренерів).
Програма дводенного семінару, розробленого саме з метою оволодіння суддями-викладачами різними техніками та методами підвищення викладацької майстерності, за допомогою яких можна оптимізувати процес підготовки суддів (ефективного проведення презентацій, обговорень у малих групах та керування їх роботою, фасилітування, використання технологій експрес-опитування ("клікерів") та ін.). Програма охоплює ключові інструменти, що використовуються при проведенні тренінгових форм навчання, а в ході його проведення канадськими та українськими експертами демонструється багато різних способів, що дозволяють урізноманітнити навчальні програми та зробити їх більш цікавими для суддівської аудиторії.
Зазначимо, що це ювілейний, десятий методологічний семінар з підвищення кваліфікації суддів-викладачів, у якому беруть участь 21 суддя з Києва та регіональних відділень Національної школи суддів України. У 2013-2015 рр. було проведено 9 подібних заходів, у яких взяла участь 191 особа, серед яких 158 суддів, 3 експерти психологи та 30 працівників НШСУ, в т.ч. 7 суддів у відставці. Серед суддів, що здобули і розвинули викладацькі навики, 100 суддів – представники загальних судів, 39 – адміністративних і 19 – господарських.
Найближчим часом заплановано ще 4 подібні дводенні методологічні семінари, які відбудуться у Києві 24-25 лютого, 4-5 квітня, 25-26 квітня та 27-28 квітня 2016 року, що сприятиме зміцненню викладацького потенціалу НШСУ.