Поглиблення знань щодо історії державотворення: навчання у Дніпрі

13 червня 2025 року Національна школа суддів України спільно з Університетом митної справи та фінансів провели семінар “Вітчизняна історія, історія нашого краю та рідного міста в контексті державотворення” для помічників суддів і працівників апаратів місцевих та апеляційних судів. Захід проходив у форматі очного навчання в місті Дніпро.

Відкрив семінар ректор Університету митної справи та фінансів (УМСФ) Дмитро Бочаров, який привітав учасників і повідомив про відкриття Центру суддівської освіти на базі університету. Центр стане майданчиком для проведення спільних освітніх заходів і сприятиме розвитку професійної підготовки кадрів судової системи.

З вітальним словом виступив директор Дніпровського регіонального відділення НШСУ Володимир Поплавський, підкресливши значення вивчення історії як основи для формування правової свідомості.

Завідувач кафедри історії та теорії держави і права УМСФ Олег Морозов акцентував увагу на потенціалі кафедри у проведенні подальших спільних навчань і подякував НШСУ за ініціативу. Він також розповів про новітні методики викладання та матеріально-технічне забезпечення кафедри.

Навчальна частина семінару включала дві змістовні лекції:

– Юрій Берестень, доцент кафедри УМСФ, ознайомив учасників з етапами розвитку державності на українських землях від давніх часів до сучасності, з особливим акцентом на період незалежності з 1991 року;

– Олександр Сухомлин, старший викладач кафедри УМСФ, прочитав лекцію про національно-політичні процеси на українських територіях у Пізній Новий час (кінець XVIII – початок XX ст.).

По завершенні навчальної частини учасники відвідали музей “Історія митної справи”, експозиції якого охоплюють історію торгівлі та митної справи на теренах України від античності до ХХ століття, засоби боротьби з контрабандою і приклади контрабандних схованок, становлення митної служби незалежної України, історію розвитку Університету митної справи та фінансів.

Учасники семінару висловили вдячність організаторам та викладачам, а також наголосили на високому рівні підготовки заходу та запропонували продовжити практику проведення очних навчань у 2026 році.