Національна школа суддів України

Помічники суддів удосконалюють онлайн свої навички та вміння

2–5 листопада 2020 року Чернівецьке регіональне відділення Національної школи суддів України проводить онлайн підготовку помічників суддів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів.

Модерує дистанційні заняття  заступник директора  Чернівецького регіонального відділення Тетяна Аілінчій, яка  під час вітального слова ознайомила слухачів із програмою підготовки та нагадала про можливість дистанційного спілкування.

Підготовку розпочато із обговорення класифікації та  видів судових рішень у цивільному судочинстві та їх загальної характеристики. Суддя Чернівецького апеляційного суду Ігор Лисак зосередив увагу слухачів на структурі, змісті та формі процесуально-документального оформлення судових рішень у цивільному судочинстві, а також дав вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

 У перший день підготовки слухачі ознайомились із відеопрезентацією судді Першотравневого районного суду міста Чернівців Євгена Нестренка, під час якої було розкрито питання щодо особливостей розгляду справ про адміністративні  правопорушення  та  судової  практики  застосування адміністративних стягнень.

Окрім того, для проведення підготовки запрошено суддів Чернівецького апеляційного суду Онуфрія  Колотила та Галину Станковську.

У ході підготовки слухачі переглянуть відеолекції судді Конституційного суду України, кандидата юридичних наук  Галини Юровської “Поділ майна подружжя” та “ Актуальні аспекти судового розгляду спорів щодо спадкування”.

Під час відеозаняття головного наукового співробітника відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, доцента, кандидата філологічних наук  Оксани Кабиш помічники суддів удосконалять свої навички та вміння  щодо українського ділового мовлення.

Онуфрій Колотило проінформує про першочергові заходи органів державної влади в реалізації Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”. Також учасники підготовки опрацюють вимоги Закону України “Про  державну  службу”, що пред’являються до осіб, призначених на посади секретарів судового засідання, і вимоги Закону України “Про запобігання корупції”, обговорять заходи попередження та відповідальність за корупційні прояви, отримають відповіді від фахівця на питання, що стосуються  конфлікту інтересів і фінансового контролю.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб–сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.