Пошук інструментів взаємодії в комунікації судів
17 жовтня 2017 року в місті Києві члени робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя зустрілися з представниками українсько-канадського проекту “Підтримка судової реформи в Україні”. На порядку денному – напрацювання ефективних інструментів взаємодії в комунікації судів із громадськістю, питання організації судових комунікацій.
Форум відкрив директор управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади, керівник проекту Олег Шаков.
Від Національної школи суддів України участь у роботі узяли члени робочої групи Комунікаційного комітету: проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна, начальник відділу Оксана Шамрай, головний спеціаліст Ольга Кузьміна.
“Національна школа суддів України, – зазначила Наталія Шукліна, – матеріалізує пункти Меморандуму про взаємодію та співпрацю представників системи правосуддя України у тренінгах з комунікацій для діючих суддів, кандидатів на посаду судді, працівників апаратів судів зусиллями всіх своїх п’яти регіональних відділень – Львівського, Одеського, Харківського, Чернівецького, Дніпропетровського та центрального офісу в місті Києві. При цьому безцінним є досвід Національного суддівського інституту Канади з використання інтерактивних методик навчання дорослої професійної аудиторії”.
Голова Комітету Ради суддів України з питань комунікації (в тому числі зі ЗМІ) Олександр Сасевич акцентував на просуванні комунікації в підвищенні довіри громадян до судової влади, важливості місії суддів-спікерів, які обрані в кожному суді і які стають реальними провідниками ідей, що лежать в основі української судової реформи. Для підвищення ефективності системи комунікації мають у єдності працювати голова суду, суддя-спікер та прес-секретар. Цього на тренінгах в областях, які проводить Національна школа суддів за підтримки міжнародних проектів, ми активно навчаємо суддів-спікерів та прес-секретарів.
Оксана Шамрай поінформувала про нові навчальні програми з комунікацій, які розробляються робочими групами в Національній школі суддів з урахуванням нових потреб і нових тенденцій в інформаційному полі.
Було відзначено важливість переформатування Прес-центру судової влади, який покликаний консолідувати комунікації системи правосуддя з суспільством, а новий портал судової влади, на якому розміщується уся інформація про діяльність судової системи у єдиній стрічці новин, в ідеалі має працювати як інформаційна агенція, що продукуватиме новини, які зрозуміють громадяни і які використовуватимуть у своїй роботі засоби масової інформації.
Учасники зустрічі проаналізували проведену роботу проектом та членами робочої групи Комунікаційного комітету, обговорили поточні і майбутні потреби та нагальні питання підтримки проектом організації комунікаційних заходів, бачення роботи в регіонах, зокрема створення медіацентрів на базі опорних судів, де ця робота є вдалою, а також заходів, що сприятимуть підвищенню правової культури та освіти населення.