Потреба в постійному самовдосконаленні та розвитку суддівських навичок
19 лютого 2019 року головний спеціаліст відділу спеціальної підготовки Наталія Свиридова відвідала Подільський районний суд міста Києва, в якому уже впродовж тижня проходять стажування 16 майбутніх служителів Феміди.
Приміщення суду знаходиться в історичній частині міста на одній з найдавніших вулиць Києва.
Із 21 штатних посад суддів фактично правосуддя здійснюють лише половина суддів.
Ефективну адаптацію для кандидатів та кандидаток на посади суддів до умов правосуддя та формування особистих і професійних якостей і навичок забезпечують чотири судді: Василь Бородій, Юрій Зубець, Олена Павленко і Павло Отвіновський, які розглядають кримінальні провадження, а також справи про адміністративні правопорушення.
Голова суду Василь Бородій та Наталія Свиридова поспілкувалися зі слухачами і слухачками щодо важливості проходження стажування, обов’язковості виконання індивідуальних планів і програми стажування в місцевому загальному суді (Блок ІV “Кримінальне судочинство та судочинство у справах про адміністративні правопорушення”).
Голова суду надав роз’яснення щодо порядку дослідження та оцінки доказів, складання проектів ухвал і вироків, а також передав досвід про особливості розгляду окремих категорій кримінальних проваджень.
Василь Бородій охоче ділився своїми знаннями з майбутніми суддями та, виходячи з 20–річного суддівського досвіду, надав настанови щодо необхідності володіння комунікативними уміннями як в колективі та в залі судового засідання, так і в повсякденному житті.
Голова суду порадив майбутнім колегам постійно самовдосконалюватися, розвивати практичні навички з написання процесуальних документів у плідній взаємодії з наставниками (коучами), уміло застосовувати отримані знання у практичній діяльності зі здійснення правосуддя під час розгляду кримінальних проваджень.
Кандидати та кандидатки на посади суддів поділилися своїми приємними враженнями про перші дні стажування в Подільському районному суді міста Києва.
Слухачі та слухачки були присутніми у відкритому судовому процесі з розгляду кримінального провадження під час дослідження висновків експерта та його допиту й мали можливість проаналізувати результати та обговорити їх з суддями–наставниками.