Практичні питання застосування Конституції України при здійсненні правосуддя
22–26 червня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України в режимі онлайн проводить підготовку помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.
Підготовку відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка ознайомила слухачів із програмою, регламентом навчального заходу та представила викладачів.
Розпочала підготовку очільниця Бродівського районного суду Львівської області Ольга Бородійчук інтерактивною лекцією щодо антикорупційного законодавства та корупційних проявів.
Проведуть навчальний захід судді Восьмого апеляційного адміністративного суду Тетяна Шинкар та Оксана Гінда, судді Львівського окружного адміністративного суду Олександр Коморний, Олег Кравців, Ростислав Москаль та Олександр Сасевич, суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Діана Гнап, суддя Волинського окружного адміністративного суду Віктор Валюх та суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Олег Анісімов, а також науковці Оксана Грищук та Надія Дзеньдзюра.
До програми підготовки включено питання щодо структури, стилю та мовного оформлення судових рішень, порядку його ухвалення та набрання ним законної сили, особливостей розгляду спорів щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження та звільнення, а також щодо застосування норм Конституції України як норм прямої дії під час розгляду справ.
Також помічники суддів розглянуть питання щодо учасників адміністративного процесу та представництва в адміністративних справах, способи захисту порушених прав, свобод та інтересів, докази та особливості доказування в адміністративному судочинстві, ознайомляться з особливостями провадження у справах стосовно рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби, приватного виконавця та у справах за зверненням органів Державної фіскальної служби України тощо.
Актуальними для слухачів є питання доброчесності та професійної етики, вивчення практики Європейського суду з прав людини з доступу до інформації, а також організації судового процесу, на якому присутні представники ЗМІ, розмежування звернень та запитів відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Окрім того, працівників апаратів судів розглянуть труднощі українського правопису при складанні проектів судових документів та вивчать пунктуаційно-орфографічний практикум.