Практичні поради для підвищення ефективності виконання службових обов’язків
22 березня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці зі Службою судової охорони та Державною судовою адміністрацією України для співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Волинській області провела онлайн/офлайн–круглий стіл “Функціонування Служби судової охорони в системі правосуддя України”.
Роботу круглого столу комбінованого формату розпочали проректор Володимир Мазурок, начальник управління з професійної підготовки та підвищення кваліфікації центрального органу управління Служби судової охорони Володимир Євграфов, голова Волинського апеляційного суду Віктор Гапончук і начальник Територіального управління Служби судової охорони у Волинській області Володимир Сюйва.
Проректор Володимир Мазурок у вступній презентації наголосив на важливості взаємодії органів та установ системи правосуддя із Службою судової охорони та звернув увагу, зокрема, на те, що відповідно до реалізації Стратегії розвитку суддівської освіти в Україні на 2021–2025 роки за перші два з половиною місяці поточного року Національна школа суддів України у співпраці із заінтересованими особами провела підготовку більше 300 співробітників зазначеної Служби. Усього у 2021 році заплановано проведення більше 100 занять зі співробітниками Служби в усіх областях України.
Круглий стіл у комбінованому форматі провели з Києва судді Максим Ходаківський, Дмитро Кратко, Олена Панченко, заступники начальників відділів Національної школи суддів України Андрій Маслюк і Діана Сніцаренко, зі Львова – директорка регіонального відділення Оксана Польна, з Волині – суддя Вікторія Корецька, заступниця начальниці Територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинській області Світлана Демчук, співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Волинській Сергій Шевчук, Леонід Прокопчук та керівниця апарату Луцького міськрайонного суду Наталія Тимощук.
Учасники та учасниці онлайн/офлайн–круглого столу обговорили питання значимості обізнаності співробітників Служби судової охорони із судовою системою; незалежності суддів і доступу до правосуддя, організації взаємодії між судами, органами та установами системи правосуддя, зокрема, Державною судовою адміністрацією та Службою судової охорони. Значну увагу в ході цього заняття було звернуто на питання державного забезпечення особистої безпеки суддів і членів їхніх сімей, працівників апаратів судів, учасників процесу; реалізації прав та обов’язків учасниками судового процесу з підтримання громадського порядку в суді; практичних заходів для запобігання проявів неповаги до суду та їх припинення. Доктор психологічних наук Андрій Маслюк в інтерактивній формі презентував особливі аспекти взаємодії суду та Служби судової охорони з урахуванням практичного досвіду такої взаємодії.
Спікери в ході заняття відповіли на питання співробітниць і співробітників Служби та надали практичні поради для підвищення ефективності виконання ними своїх службових обов’язків.