Національна школа суддів України

Правописний практикум для працівників апарату суду

31 січня 2020 року Національна школа суддів України провела семінар-практикум для працівників апарату Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду на тему: “Нова редакція Українського правопису: зміни та доповнення”.

Семінар провела головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, доцент, кандидат філологічних наук Оксана Кабиш.

Під час заходу за допомогою презентації Power Point учасники пригадали основи ділового письма та їх важливе значення в роботі працівників судових установ. Викладач зосередила увагу на змінах та доповненнях, що відбулися в новому Українському правописі, провела порівняльний аналіз мовних норм, продемонструвала основні відмінності та нововведення. Оксана Кабиш окреслила  положення використання офіційно-ділового стилю в усному спілкуванні та в оформленні судових документів, детально зупинилася на мовних і лексичних особливостях, установлених для судово-процесуальних та службових документів.

  Аудиторія опрацювала правила правопису частин основи слова,  закінчень відмінюваних слів, слів іншомовного походження та власних назв. Працівники апарату суду обговорили приклади уживання розділових знаків, оформлення реквізитів службових та процесуальних документів. Викладач  презентувала зразки оформлювання службових документів, розповіла про особливості вживання офіційних назв установ та організацій, відмінювання прізвищ.

Також Оксана Кабиш навела приклади типових порушень лексичних, граматичних і стилістичних норм, що трапляються у професійному мовленні працівників суду, під час підготовки та оформлення процесуальних документів, службового листування, відповідей на звернення. На завершення заняття викладач провела правописний практикум для самоконтролю і перевірки рівня засвоєння викладеного матеріалу та надала коментарі за результатами практикуму.

Учасники семінару в ході дискусії обговорили з досвідченим фахівцем актуальні питання, отримали відповіді на запитання та почули корисні практичні рекомендації щодо застосування змін до правопису.