Превентивні антикорупційні механізми
17 жовтня 2023 року Національна школа суддів України розпочала проведення онлайн-підготовки для підвищення кваліфікації секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів.
Підготовку відкрила заступник директорка Львівського регіонального відділення Тетяна Аілінчій, яка привітавши слухачів, ознайомила їх із загальними правилами проходження навчання у НШСУ. Заступниця директора акцентувала увагу присутніх на тому, що незважаючи на те, що в Україні воєнний стан – НШСУ продовжує працювати та виконувати покладені на неї завдання, а викладачі-тренери у свою чергу перебувають у постійній співпраці з установою.
Тижневу підготовку секретарів судового засідання розпочато із лекції судді Нововоронцовського районного суду Херсонської області Вячеслава Каневського щодо антикорупційного законодавства та практики його застосування до державних службовців, які працюють в органах судової влади.
У проведенні тижневої підготовки беруть участь: суддя-спікер Першотравневого районного суду м. Чернівці, кандидатка юридичних наук Аліна Федіна та суддя цього ж суду Євген Нестеренко, суддя Шевченківського районного суду м. Києва Валентина Маліновська, суддя Яворівського районного суду Львівської області Ірина Карпин, начальник відділу з питань персоналу управління з організаційного забезпечення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Яна Усенко, заступник керівника апарату Хмельницького окружного адміністративного суду Олена Розумняк, помічник судді Приморського районного суду м. Одеси, кандидатка юридичних наук Ольга Лещенко, помічник судді Нововоронцовського районного суду Херсонської області Віра Олійник, керівник регіональної служби підтримки в Тернопільській області ДП “Інформаційні судові системи” Микола Олійник та заступник директора Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Тетяна Аілінчій.
Підготовка має на меті поглибити професійні знання секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів та покращити їхні практичні навички з питань, що виникають у їх діяльності.
Слухачі та слухачки обговорять:
– процесуальні засади діяльності секретарів судового засідання;
– проблемні питання відновлення втраченого судового провадження в умовах воєнного стану;
– новели щодо створення технічного запису судового засідання і ведення протоколу (журналу) судового засідання засобами підсистеми відеоконференцзв’язку.
Задля покращення комунікативної складової в межах “малого” колективу опрацьовуватимуться правила ефективної командної роботи у складі судді, помічника судді та секретаря судового засідання. Також належної уваги приділено професійному розвитку цієї категорії працівників апаратів судів – плануванні навчання та складання індивідуальних програм підвищення рівня їхньої професійної компетентності.
На розгляд аудиторії виноситься питання повноважень секретаря судового засідання при розгляді справ, що викликають суспільний інтерес.
Учасники та учасниці підготовки обговорять сервіси, які в розпорядженні судів для забезпечення прав та законних інтересів вразливих груп населення.