Пріоритетні завдання суддівської освіти та їх підтримка
2 листопада 2016 року відбулась зустріч ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука із керівництвом програми USAID “Нове правосуддя”.
Метою зустрічі було обговорення напрямів співпраці в реалізації завдань, які постали перед суддівською освітою в ході судової реформи.
Сторони обговорили завдання “Нового правосуддя” щодо підтримки України в здійсненні судової реформи.
Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук відмітив важливість місії, яку належить здійснити програмі.
Ректор наголосив на особливій актуальності спрямування зусиль “Нового правосуддя” на процеси удосконалення процесуального законодавства та модернізації системи судового адміністрування. Водночас інвестиції в підвищення якості правничої освіти, вдосконалення професійної підготовки кадрів для судової системи є системно необхідними, оскільки мають найбільший коефіцієнт корисної дії – підкреслив Микола Оніщук.
Ректор окреслив пріоритетні напрямки, в яких суддівська освіта потребує першочергової підтримки з боку проектів міжнародної технічної допомоги.
Так, важливою буде експертна допомога в розробці та реалізації навчальної програми підготовки для майбутніх суддів Верховного суду.
Також Національна школа суддів України розраховує на підтримку в процесі створення тестологічного центру в Національній школі суддів України. У цьому аспекті необхідно забезпечити інформаційно-технічний потенціал центру та професійне навчання його кадрового складу.
Пріоритетним залишається розвиток співпраці щодо запровадження очних та дистанційних навчальних курсів. Підтримки потребують й зусилля суддівської освіти в реалізації проекту спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді із числа помічників суддів.
Сторони проаналізували можливості вивчення та застосування досвіду підготовки суддів Федерального суддівського центру (США).
Керівники програми “Нове правосуддя” акцентували на розумінні завдань, що стоять перед суддівською освітою та всебічній підтримці в їх реалізації.
Підсумовуючи зустріч, ректор висловив переконання, що співпраця “Нового правосуддя” та Національної школи суддів України безсумнівно буде плідною, враховуючи унікальний багаторічний досвід взаємодії та спільність поглядів, цінностей, завдань.