Продовжено роботу над розробкою тренінгу щодо відшкодування шкоди, завданої агресією рф проти України
12 квітня 2024 року у Національній школі суддів України відбулося чергове засідання групи розробників навчального курсу для суддів “Відшкодування шкоди, заподіяної рф у процесі збройної агресії громадянам та юридичним особам в Україні” у змішаному форматі. Робота засідання проходила під керівництвом проректора Національної школи суддів України Наталії Шукліної. Модерував засіданням співкерівник робочої групи, суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Максим Ходаківський.
Розроблення навчального курсу здійснюється у співпраці з проєктами Ради Європи “Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні” та “Підтримка судової влади України в контексті війни та післявоєнного періоду”.
На початку засідання розробники привітали керівницю проєкту Ради Європи “Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні” Ганну Христову з призначенням на посаду керівника Київського офісу Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України.
Підготовка вказаного навчального курсу проводиться за декількома модулями (блоками). На засіданні розробниками Надією Стефанів, суддею Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді, Ольгою Ступак, суддею Верховного Суду у Касаційному цивільному суді, Іриною Шаповаловою, суддею Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, Анною Шевченко, суддею Київського окружного адміністративного суду, які очолюють підготовку авторським колективом модулів (блоків), презентовано підготовлені матеріали кожної із підтем майбутнього навчального курсу.
Крім того, розробниками було обговорено напрацювання щодо модулів, проблемні питання національної практики відшкодування шкоди, зміни до законодавства щодо захисту постраждалих від збройної агресії. Окрему увагу було приділено питанню щодо початку роботи Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України та його ролі в процесі репарацій і подання громадянами/юридичними особами заяв на відшкодування.
Також було обговорено пропозиції розробників щодо використання інтерактивних методів під час навчання суддів на зазначеному курсі.
У ході обговорення напрацьованих матеріалів розробники визначилися щодо подальших дій з підготовки курсу та доповнення матеріалів.