Продовжується розробка тренінгу щодо психологічних особливостей спілкування з учасниками судового процесу, які мають досвід психотравмуючого впливу
22 жовтня 2020 року в Національній школі суддів України відбулося онлайн засідання робочої групи щодо узагальнення матеріалів тренінгу для суддів “Психологічні особливості спілкування з учасниками судового процесу, які мають досвід психотравмуючого впливу”.
Засіданням модерувала директорка навчального курсу, начальник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Ганна Савченко.
Під час засідання розробники акцентували увагу на наступних важливих питаннях, що стосуються:
– маркерів поведінки учасників судового процесу, які мають досвід психотравмуючого впливу;
– налагодження взаємодії з вразливою категорією осіб та, як наслідок, підвищення якості судочинства;
– усвідомлення меж своїх можливостей і повноважень;
– опрацювання сценарію відео матеріалу для учасників навчальних програм щодо побудови правильної, ефективної комунікації з учасниками судового процесу, які мають досвід психотравмуючого впливу тощо.
Акцент у тренінгу зроблено на зниженні ризику ретравматизації в процесі та навичках саморегуляції судді, який працює з категорією осіб, які мають досвід психотравмуючого впливу.
Колектив розробників тренінгу сформовано з досвідчених суддів та провідних психологів: заступника начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Андрія Маслюка та психолога цього ж відділу Анжеліки Фарафонової, суддів Деснянського районного суду м. Києва Валерії Бабко, Вищого адміністративного суду України у відставці Тетяни Чумаченко та Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Лілії Карабак.
Наприкінці засідання розробники погодили графік напрацювання та підготовки відеоматеріалів до курсу для можливості проведення заходу у дистанційному форматі. Проведення апробації навчального курсу попередньо заплановано наприкінці 2020 року.