Професійна етика та поведінка співробітниць і співробітників судової охорони
24 березня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу провела онлайн–семінар для співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Харківській області “Судова система України, законодавство про судоустрій та статус суддів”.
Онлайн–заняття розпочали проректор Володимир Мазурок, радники із питань верховенства права Львівського та Харківського регіональних представництв Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс і Саєр Аммар.
Володимир Мазурок у вступній презентації зазначив, зокрема, що на виконання Стратегії розвитку суддівської освіти в Україні на 2021–2025 роки
Національна школа суддів України вже у 2021 році завершила розроблення та провела апробації в онлайновому та офлайновому режимах тренінгу для співробітників Служби “Побудова ефективної команди”. Сьогодні на завершальній стадії перебуває розроблення тренінгу для судових охоронців “Забезпечення особистої безпеки суддів і членів їхніх сімей, працівників апаратів судів. Громадська безпека”.
Модераторками онлайн–семінару були Діана Сніцаренко, заступниця начальника відділу та Оксана Польна, директорка Львівського регіонального відділення.
Викладачами семінару в онлайновому форматі були Оксана Польна, Маркус Ролофс, заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник, головна психологиня Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва та експертка з комунікацій, членкиня Національної спілки журналістів Ольга Давид.
У ході онлайн–семінару було презентовано питання щодо:
- основ законодавства, правил і важливості взаємодії працівників Служби судової охорони із суддями та працівниками апаратів судів;
- статистики довіри громадськості до суду та причин недовіри людей та напрямки вдосконалення діяльності органів і установ системи правосуддя задля підвищення довіри суспільства до системи національного судочинства;
- правил професійної етики та поведінки співробітників і співробітниць Служби в судах у кризових і конфліктних ситуаціях;
- комунікацій із представниками ЗМІ у стінах суду;
- коректного спілкуватися з відвідувачами суду з інвалідністю.
Висвітлені питання у процесі будуть сприяти підвищенню обізнаності співробітників Служби із функціонуванням системи правосуддя, а практичні поради дозволять запобігати та долати кризові ситуації.