Професійне зростання працівників апаратів судів
5–9 листопада 2018 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.
Підготовку відкрила головний спеціаліст Львівського регіонального відділення Галина Манюк, яка привітала учасників, ознайомила з регламентом та побажала плідної роботи під час заходу.
Викладачами для проведення підготовки запрошено суддю Восьмого апеляційного адміністративного суду Оксану Гінду, суддів Львівського окружного адміністративного суду – Оксану Клименко, Ростислава Москаля та кандидата юридичних наук, члена Ради суддів України Олександра Сасевича, суддю Хмельницького окружного адміністративного суду Діану Гнап та суддю Рівненського районного суду Рівненської області Христину Гладишеву.
Відповідно до програми підготовки слухачів зазначеної категорії для викладання також запрошено фахівців інших галузей – доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького, практичного психолога, волонтера Кризової психологічної служби м. Львова, голову Наглядової ради благодійного фонду “Психологічний реабілітаційний центр “Цвіт нації”, магістра філософії Ольгу Уралову, фахівця-експерта з комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольгу Давид, доцента кафедри української мови Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата філологічних наук Марію Білоус, доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи”, кандидата філологічних наук Надію Дзендзюру.
В умовах, коли змінюється законодавство, зростають вимоги і до професійних знань. За таких обставин є потреба в підвищенні рівня професійної підготовки і працівників апаратів судів. Досвідчені судді-викладачі запропонують слухачам до вивчення та обговорення такі питання: підготовка до розгляду та судового розгляду адміністративних справ; вимоги, що ставляться до змісту та форми судових рішень; особливості провадження у справах, пов’язаних із виборчим процесом; підстави і порядок застосування заходів процесуального примусу; особливості провадження у справах за зверненням органів Державної фіскальної служби України.
Також під час підготовки помічники суддів ознайомляться із факторами впливу на авторитет суду, отримають навики взаємодії суду із засобами масової інформації у кризових ситуаціях, приділять увагу культурі мовлення у професійній діяльності та мовленнєвому етикету державного службовця, вивчать основи психологічної пружності та стресостійкості.
З метою підвищення якості навчання та засвоєння матеріалу дорослою аудиторією буде проведено лекції з використанням презентацій Power Point. Заняття проходитимуть у формі дискусій та виконання практичних завдань.