Процесуальні засади діяльності секретарів судового засідання
8–11 листопада 2021 року в місті Чернівцях Національна школа суддів України проводить підготовку секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів.
Заступниця директора Чернівецького регіонального відділення Тетяна Аілінчій під час вітального слова зазначила, що метою підготовки є удосконалення професійних знань, вмінь і навичок, ознайомила слухачів та слухачок із програмою навчального заходу.
Підготовку проведуть судді Онуфрій Колотило, Катерина Котельва, Євген Нестеренко, головні спеціалісти Чернівецького регіонального відділення Ганна Барабащук та Віталій Гикавий, заступник начальника відділу документального забезпечення Чернівецької обласної прокуратури Юрій Тюфтій .
Також для проведення підготовки запрошені викладач кафедри історії та культури української мови Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Ігор Грималовський.
Суддя Галицького районного суду міста Львова Катерина Котельва ознайомить секретарів судового засідання з вимогами Закону України “Про судовий збір”, з пільговими категоріями учасників судового процесу, які звільнені від сплати судового збору.
На процесуальні засади діяльності секретарів судового засідання, на участь секретаря судового засідання у підготовці справи до судового розгляду зосередить суддя Першотравневого районного суду м. Чернівців Євген Нестеренко.
Заступниця керівника апарату Хмельницького окружного адміністративного суду Олена Розумняк проведе презентацію щодо організації роботи з документами, що містять службову інформацію з грифом “Для службового користування”, “Таємно”, “Цілком таємно”.
Слухачі та слухачки вивчатимуть: антикорупційне законодавство та практику його застосування щодо державних службовців системи правосуддя; дотримання вимог антикорупційного законодавства працівниками суду; актуальні питання запобігання та протидії корупції у сфері судової діяльності; етичні основи судової діяльності та професійну етику працівників апаратів судів; український правопис, мистецтво правового письма та процесуального документування, стандарти судово–процесуального документування.
У ході підготовки слухачі обміняються досвідом, отримають відповіді на актуальні запитання та корисні практичні поради від викладачів.