Національна школа суддів України

Розбудова справедливого правосуддя

30 серпня 2016 року відбулась зустріч ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука з  представниками проекту  USAID “Справедливе правосуддя”.

Метою зустрічі було обговорення ефективності результатів співпраці суддівської освіти та Проекту USAID “Справедливе правосуддя”. Сторони обговорили перспективи співпраці в реалізації завдань, які постали перед Національною школою суддів України у зв’язку зі змінами законодавства щодо судової системи України.




У ході зустрічі було підсумовано результати співробітництва у сфері модернізації процесу підготовки суддів. Представники проекту презентували узагальнені результати спільної роботи – матеріали розроблених, апробованих і впроваджених курсів  підготовки суддів. Керівник проекту Девід Майкл Вон зауважив на тісний характер взаємозв’язків, що виник у процесі співпраці, інтенсивність такої співпраці, її плідність та відчутні результати.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук відзначив, що прогрес, якого досягла суддівська освіта в Україні значною мірою став можливим завдяки підтримці Проекту USAID “Справедливе правосуддя”. Зокрема, у співпраці зі “Справедливим правосуддям” було здійснено низку кроків, що сприяли інституційній розбудові Національної школи суддів України. Підтримка проекту була завжди актуальною, а співпраця втілювалася в тих завданнях, виконання яких було особливим на часі для українського правосуддя. Підсумовуючи, ректор зазначив, що діяльність Проекту USAID “Справедливе правосуддя” загалом – є зразком ефективності та професіоналізму для проектів міжнародної технічної допомоги та яскравою ілюстрацією того, що інвестиції в освіту – найкращий напрямок вкладень, що демонструє найбільшу віддачу.

У ході зустрічі обговорювалися завдання, які постали перед  Національною школою суддів України та судовою системою загалом у зв’язку з реалізацією судової реформи. Зокрема, темою для обговорення були шляхи вирішення питання щодо очікуваного дефіциту кадрів, здатних здійснювати правосуддя. Так, ректор Микола Оніщук повідомив учасникам зустрічі про напрацювання, які дозволять поповнити суддівський корпус через проведення спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки.

Крім того, сторони обговорили проблематику реалізації кваліфікаційного оцінювання на предмет підтвердження здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Окремо дискутувалися питання щодо порядку добору та призначення на посаду судді.

За результатами зустрічі сторони висловили сподівання про продовження співпраці національної установи суддівської освіти та проектів Агентства США з міжнародного розвитку з метою розбудови справедливого правосуддя в Україні.