Розробляємо посібник з питань інтелектуальної власності
1 липня 2014 року розпочав роботу круглий стіл з розробки посібника для суддів з питань інтелектуальної власності. Цей захід є одним із елементів співпраці Національної школи суддів України та Вищого господарського суду України з Програмою розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США.
Виступаючи на засіданні круглого столу, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна наголосила на важливості і актуальності об’єднання зусиль суддів Вищого господарського суду України і господарських судів першої та апеляційної інстанцій, які мають значний як практичний досвід розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, так і грунтовні знання та розуміння проблем, з якими стикаються судді при розгдяді відповідної категорії справ. Фахівці Національної школи суддів України готові працювати над теоретичною частиною посібника та на його основі, у спільній роботі з суддями, створити спеціалізований практично-орієнтований навчальний курс для суддів, які розглядають справи щодо захисту прав інтелектуальної власності.
Також, Наталія Шукліна виступила з пропозицією організації міжнородної науково-практичної конференції для обговорення питань щодо розгляду судових спорів з питань захисту прав інтелектуальної власності із залученням широкого кола відповідних фахівців.
Для участі у засіданні круглого столу CLDP запрошено експерта із Федерального судового центру (США) пані Корін Джі. Інституція, яку вона представляє має значний успішний досвід розробки практичних посібників для суддів.
Впродовж двох днів роботи круглого столу буде проведена робота по формуванню структури та змістовному наповненню посібника.
Відкриваючи засідання круглого стол, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов висловив упевненість у тому, що спільними зусиллями суддів, у першу чергу, у співпраці з науковими співробітниками Національної школи суддів України та з використанням досвіду американських колег, буде розроблено корисний посібник, який допоможе суддям у їх повсякденній роботі.