Розробники працюють над посібником для суддів з питань застосування антикорупційного законодавства
16 грудня 2016 року у місті Львові за фінансової пiдтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні проведено чергове засідання робочої групи з розробки посібника для суддів з питань застосування антикорупційного законодавства.
У засіданні взяли участь працівники Національної школи суддів України та судді: Ольга Шаповалова, начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України; Василь Земляной, головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності ВККСУ та ВРЮ, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України; Валентина Кузьменко, заступник начальника відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України; Василь Андрійцьо, головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів (тренерів), суддя Закарпатського окружного адміністративного суду у відставці, доктор юридичних наук, доцент; Анна Бахарєва і Олександр Здебський, старші наукові співробітники відділів науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу та підготовки викладачів (тренерів); Надія Стефанів, суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області; Степанида Підгорна, суддя Апеляційного суду Чернівецької області; Олег Копіца, суддя Апеляційного суду Одеської області, кандидат юридичних наук, доцент; Іван Мосьондз та Юрій Трясун, судді Апеляційного суду м. Києва; Олексій Фазикош, суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області; Людмила Козятник, суддя Шевченківського районного суду м. Києва.
Під час засідання було опрацьовано проект посібника та розглянуто пропозиції щодо удосконалення його структури, преамбули і змістовного наповнення. Було акцентовано увагу на практичній спрямованості посібника з метою його застосування суддями як під час відправлення правосуддя, так і у зв’язку з виконанням обов’язку е-декларування, поглибленого розуміння підходів врегулювання конфлікту інтересів у процесуальний та позапроцесуальний спосіб.
Визначено подальші кроки з розробки посібника, встановлено строки щодо експертного опрацювання та редагування його тексту.