Розвиток професійних і моральних компетенцій лідерів
24 травня 2021 року Національна школа суддів України розпочала тижневу онлайн–підготовку та підвищення рівня кваліфікації керівників і заступників керівників апаратів місцевих, апеляційних судів, Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду.
Паралельно онлайнові заняття для керівництва апаратів судів проводяться з Києва та Харкова. Розпочали зазначені підготовки вступними словами Наталія Тимощук, начальниця відділу підготовки працівників апаратів судів, та Лілія Гуцал, директорка Харківського регіонального відділення, які ознайомили учасників та учасниць із питаннями, що передбачені програмою занять.
З керівництвом апаратів судів протягом тижня будуть працювати викладачами голова суду Ганна Шелєхова, судді Катерина Котельва, Інна Білоус, Елла Катаєва, Олена Фонова, керівниці апаратів судів Ольга Пасічник, Алла Шевченко, Інна Німас, Наталя Король, керівник і заступник керівника апарату суду Олександр Поляков і Олександр Ригін, начальниця відділу підготовки працівників апаратів судів Наталія Тимощук, начальниця юридичного управління Державної судової адміністрації України Тетяна Опанасюк, заступниця директора Чернівецького регіонального відділення Тетяна Аілінчій, заступниця начальника управління з питань персоналу Державної судової адміністрації України Яна Машарова, директорка Вінницького навчального центру Олена Мілієнко, заступниця начальника територіального управління Державної судової адміністрації в місті Києві Наталія Чумак, головна психологиня відділу науково–методичного супроводження психологічної підготовки суддів Анжеліка Фарафонова, провідна наукова співробітниця відділу “Тестологічний центр” Тетяна Богданевич, головний редактор видання “Держслужбовець” Андрій Мацокін, виконувач обов’язків завідувача кафедри культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Пивоваров.
До програм підготовки включено питання судового адміністрування, організації роботи з присяжними. Керівники апаратів судів дізнаються як розвинути в собі необхідні професійні та моральні якості керівника–лідера, удосконалити методи управління в судах, зробити ефективнішою роботу в команді, бути мотивованим самому та вміти мотивувати свою команду, застосовувати в роботі алгоритм продуктивного мислення.
Учасники й учасниці підготовки з презентацій дізнаються про нормативно–правову базу, принципи та особливості функціонування Служби судової охорони в системі правосуддя України, її взаємодію із судами, розмежування повноважень, функцій та обов’язків працівників обох структур.
Формування комунікаційної стратегії та плану комунікативних заходів суду, основні аспекти комунікативної діяльності суду, налагодження зв’язків судів із громадськістю, забезпечення об’єктивного та неупередженого висвітлення діяльності суду, особливості організації судового процесу, на якому присутні представники ЗМІ та його висвітлення на вебсторінці суду також включено до програми занять, які проводить відділ підготовки працівників апаратів судів.
Увагу аудиторії буде звернуто на інноваційні форми та методи, спрямовані на ефективне, якісне адміністрування в суді, оптимізацію управлінських процесів і питання стратегічного планування, як важливого елементу в забезпеченні ефективної роботи суду.
Під час підготовки керівники апаратів судів удосконалять свої знання та практичні навички, необхідні для професійного виконання своїх посадових обов’язків, обміняються досвідом, отримають відповіді на актуальні питання та корисні практичні поради від викладачів.
Викладачі допоможуть керівникам апаратів судів та їх заступникам удосконалити свої знання та практичні навички із застосування правового письма та процесуального документування, нададуть фахові рекомендації щодо організації роботи кадрового діловодства в судах.