Розвиваємо інституційну спроможність тестологічного центру
27 - 28 серпня 2018 року в місті Києві Національна школа суддів України спільно із програмою USAID “Нове правосуддя” проводять семінар-тренінг для розробників і рецензентів тестових матеріалів на тему “Складання тестових і практичних завдань для потреб судоустрою. Вітчизняна практика та міжнародні стандарти”.
На початку заходу учасників семінару привітали ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Павло Луцюк, експерт Програми “Нове правосуддя” USAID Сергій Раков, начальник відділу банка тестових завдань і психометричного аналізу Наталія Невінчана.
Директор департаменту суддівської кар’єри секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Тарас Нешик ознайомив присутніх із поточними і перспективними потребами у тестовому інструментарії для цілей Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (тест з права, практичне завдання з права).
Із темою “Нормативна база у сфері розробки тестових завдань, ведення банку тестових завдань, а також залучення розробників-авторів тестових завдань, рецензентів і експертів” доповідала Наталія Невінчана, начальник відділу банка тестових завдань і психометричного аналізу Українського центру оцінювання якості освіти.
Учасники семінару-тренінгу ознайомляться із вітчизняними практикою і міжнародними стандартами щодо організації та проведення стандартизованих тестувань; поглиблять уявлення про етапи розробки тестових завдань і підготовки практичних завдань; про специфіку роботи автора-розробника/рецензента/експерта тестових завдань; сформують цілісне уявлення про основні якісні характеристики тестових завдань; ознайомляться із засобами психометричного аналізу якості тестових завдань на основі класичної теорії тестів і IRT (Item Response Theory); удосконалять практичні вміння розробки й рецензування тестових завдань, підготовки практичних завдань (модельних судових справ), формулярів і інструкцій оцінювання.
Семінар-тренінг завершився врученням сертифікатів.