Секретарі судових засідань покращують методи роботи
3–7 вересня 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку 88 секретарів судових засідань окружних та апеляційних судів.
Директор регіонального відділення Олександр Мартиненко привітав слухачів і обговорив з ними очікування від підготовки. Заступник директора Алла Баштанник ознайомила слухачів з програмою підготовки і викладацьким складом, регламентом роботи заходу, інтерактивними методами навчання слухачів, які використовуються в НШСУ.
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Максим Таус зупиниться на основних положеннях судової реформи відповідно до Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки і зосередить увагу слухачів щодо напрямків реформування судової системи.
Про судовий розгляд справ щодо злочинів проти правосуддя, а також про провадження у справах про адміністративні правопорушення і оформлення протоколів про адміністративні правопорушення розповість зі свого досвіду суддя у відставці Галина Маймур.
Актуальною для учасників підготовки будуть інтерактивні лекції судді Миколи Перекопського щодо вивчення основ тайм-менеджменту і гендерних аспектів в організації роботи суду.
Детально зупиниться на завданнях та обов’язках секретаря судового засідання і порядку ведення діловодства та архівної справи в суді керівник апарату Лілія Ткаченко.
Практично значущою для секретарів судового засідання буде лекція про використання технічних засобів у роботі суду і проведення фіксації судового процесу, а також про алгоритми дій при виявленні несправності засобу фіксування судового засідання та дії секретаря судових засідань під час провадження у режимі відеоконференції керівника регіональної служби підтримки в Дніпропетровській області Державного підприємства “Інформаційні судові системи” Сергія Овчарова.
Заступник керівника апарату суду Оксана Бабай обговорить зі слухачами проблему взаємодії судів із засобами масової інформації щодо забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності суду.
Суддя Марина Власенко розповість про запобігання ефекту професійного вигорання працівників апарату суду, про шляхи вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні між працівниками суду та відвідувачами, в тому числі про покращення навичок комунікації у роботі з людьми з особливими потребами.
Доцент кафедри української мови Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, кандидат філологічних наук Ольга Хрушкова під час проведення інтерактивної лекції зверне увагу слухачів на особливості правопису із врахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю, а також проведе експрес-опитування і практичне заняття з використанням роздаткового матеріалу.
Суддя, кандидат юридичних наук Оксана Ярешко зверне увагу на практику застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і застосуванні договорів про правову допомогу з іншими державами.
Корисну інформацію про інновації у судочинстві і зміни у законодавстві надасть слухачам суддя, кандидат юридичних наук Дмитро Мовчан.
Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько особливу увагу приділить тлумаченню норм антикорупційного законодавства і електронному декларуванню.
Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.