Ще один навчальний курс пройшов апробацію
4 лютого 2016 року в Одеському регіональному відділенні Національної школи суддів України було проведено апробацію нового навчального курсу для суддів на тему: “Професійна психологічна адаптація до суддівської діяльності”. У розробці цього навчального курсу брали участь фахівці-психологи, які мають значний досвід роботи із суддівським корпусом, науковці та судді-викладачі Національної школи суддів України, які, окрім юридичної, мають і психологічну освіту. Розробка курсу проходила у співпраці з українсько-канадським проектом “Освіта суддів – для економічного розвитку”.
Вітальними словами тренінг відкрили директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець, начальник відділу міжнародного співробітництва Національної школи суддів України Тетяна Пустовойтова та менеджер українсько-канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” Ігор Осика. Під час свого виступу вони звернули увагу учасників на те, що Національною школою суддів України було впроваджено в суддівську освіту принципово нові підходи до розробки та викладання навчальних курсів для суддів, заснованих на формуванні професійних навичок із використанням сучасних інтерактивних методик, а також відзначили позитивний вплив продуктивної співпраці з колегами із Національного суддівського інституту Канади на цей процес.
У тренінгу взяли участь судді з Одеської, Миколаївської і Херсонської областей, призначені на посаду судді вперше, які мають
2–3 роки досвіду роботи на посаді. Тренерами цього курсу були його розробники: суддя Деснянського районного суду міста Києва Валерія Бабко, прес-секретар Апеляційного суду Івано-Франківської області, психолог Людмила Безусова-Попович, суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області, кандидат психологічних наук Олександр Савін, провідний науковий співробітник, психолог Національної школи суддів України Ганна Савченко, доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-консультаційного центру педагогічної майстерності Алла Семенова та провідний науковий співробітник відділу міжнародного співробітництва Національної школи суддів України Вікторія Семенюк.
Основні модулі курсу: “Професійна адаптивність суддів”, “Техніки зовнішньої професійно-емоційної саморегуляції суддів”, “Психологічні засади профілактики професійного вигоряння суддів” та “Самовдосконалення судді – шлях до розвитку професійної адаптивності та професійної майстерності”. Суттєвим компонентом тренінгу було виконання учасниками практичних завдань: вправ, перегляд та обговорення відеокейсу, робота в малих групах.
Варто зазначити на те, що в аудиторії панувала зацікавлена спільна командна співпраця учасників і тренерів – байдужих не було. Після закінчення тренінгу спільним висновком учасників стало судження щодо дієвості та корисності тренінгових форм навчання, а також побажання Національній школі суддів України продовжувати намічені розробки та впровадження їх у навчальний процес.