Співпраця для забезпечення ефективної комунікації суду та громадськості
30 березня 2015 року в Національній школі суддів України відбулася зустріч щодо розробки навчальних курсів “Комунікативна діяльність судів” орієнтованих як на суддів, так і на прес–секретарів та працівників апаратів судів.
Розробка такого курсу є кроком у реалізації рекомендацій міжнародної конференції “Зміцнення довіри громадськості до судової влади черезпокращення комунікації”, яка відбулася на прикінці лютого цього року. Під час конференції наголошувалось, що покращення взаємодії судової влади згромадськістю можливе через її наближення в інформаційному плані тавідкритість, а у процесі вдосконалення комунікаційної політики судів,органів суддівського самоврядування та судових установ мають брати як самісудді, так і кваліфіковані менеджери, здатні побудувати ефективні моделізв’язків з громадськістю. Представники суддівського корпусу апелювали до Національної школи суддів України з тим, що оволодіння належним рівнем підготовки у сфері комунікацій з громадськістю – актуальне та необхідне для правосуддя.
З метою вирішення зазначених питань, було досягнуто домовленості із проектом USAID “Справедливе правосуддя” про спільну роботу над розробкою та впровадженням навчальних курсів “Комунікативна діяльність судів”. Такі навчальні курси Національна школа суддів України планує запроваджувати у практику підготовки як в очному, так і в дистанційному форматі, для чого створена відповідна робоча група, відмітила проректор Наталія Шукліна.
Національну школу суддів України та Проект “Справедливе правосуддя” пов’язують роки плідної співпраці, що неодноразово давало дієві результати. Ось і зараз в результаті переговорів було вирішено об’єднати зусилля танапрацювання для створення вищезазначених курсів. Планується спільна розробка програм курсів, посібників для тренерів та слухачів, апробація напрацьованих навчальних курсів та підготовка викладачів. Також було домовлено про входження експертів Проекту до робочої групи НШСУ.