Національна школа суддів України

Суддівська освіта як інструмент посилення імплементації європейських стандартів прав людини

21 червня 2018 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь в презентації нового Проекту Ради Європи “Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні” та засіданні Керівного комітету Проекту.

Під час презентації було констатовано, що проект є логічним продовженням попереднього проекту, який було реалізовано у 2015-2017 роках в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи - Партнерство заради належного врядування.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук у своєму виступі відмітив вагомий ріст знань суддів щодо практики Європейського суду з прав людини та навичок застосування Європейської конвенції з прав людини. Також значну увагу у формуванні відповідних знань і навичок у майбутніх суддів приділяється під час їх спеціальної підготовки.

Микола Оніщук подякував Раді Європи за запровадження важливого проекту, націленого на підвищення обізнаності представників юридичних професій та суддів  з ЄКПЛ та практикою Європейського суду з прав людини. Ректор висловив сподівання, що проект і надалі співпрацюватиме з Національною школою суддів України шляхом технічної та експертної підтримки діяльності установи. Микола Оніщук представив до уваги загалу основні спільні заходи, в яких зацікавлена Школа. Так до прикладу:

  • проведення ряду тренінгів для тренерів по Європейській конвенції з прав людини в рамках HELP по курсах, які розроблені в межах Програми,
  • надання експертної підтримки сертифікованим тренерам HELP шляхом проведення методологічних семінарів та форумів,
  • запровадження нового формату навчальних заходів з впровадженням інноваційних підходів до суддівської освіти (HELP школа)
  • проведення міжнародних семінарів, тренінгів, круглих столів з тематики проекту.



Базуючись на позитивних результатах попередньої діяльності новий Проект фокусуватиметься на чотирьох основних напрямках:

  • Підтримка у приведенні нормативно-правового регулювання у сфері правоохоронної діяльності у відповідність європейським стандартам;
  • Підтримка у розбудові інституційної та операційної спроможності Державного бюро розслідувань;
  • Підтримка у посиленні спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у реалізації Національного превентивного механізму та захисту персональних даних;
  • Посилення спроможності суддів, прокурорів, адвокатів та поліцейських у застосуванні Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.