Суддівська освіта як складова поступу до ЄС

7 лютого 2025 року ректор Микола Оніщук взяв участь у конференції “Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного”, що відбулася в Києві.

Фахова дискусія об’єднала представників усіх гілок влади, державних інституцій, громадянського суспільства та міжнародних партнерів з метою обговорення ключових питань щодо вступу України до Європейського Союзу та визначення подальших кроків у цьому напрямі.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що наразі триває робота над відкриттям першого і ключового кластеру, який супроводжуватиме Україну протягом усього шляху до повноправного членства в ЄС. За його словами, цей кластер визначальний, оскільки з нього починається і ним завершується процес вступу. Він містить фундаментальні аспекти, зокрема питання функціонування демократичних інституцій, систему державного управління, роботу органів правосуддя, а також забезпечення прав і свобод громадян.

Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина під час виступу зазначила, що Україна може розпочати переговори про вступ до ЄС за першим кластером уже у квітні. Однак для цього необхідний консенсус серед усіх країн-членів Європейського Союзу. Вона підкреслила, що спочатку Україна має надати дорожні карти реформ, а Європейський Союз, своєю чергою, має їх запросити.