Суддівська освіта як важлива умова довіри до правосуддя
31 травня 2019 року проректор Володимир Мазурок узяв участь у тематичному семінарі “Процесуальна справедливість і повага до учасників провадження як шлях підвищення громадської довіри до правосуддя”, організованому та проведеному Національною школою суддів України у співпраці з Програмою USAID “Нове правосуддя”.
Проведення семінару розпочали заступниця керівника Програми USAID “Нове правосуддя” Наталія Петрова і проректор Володимир Мазурок.
Учасниками семінару були судді, серед яких чимало викладачів Національної школи суддів України, науковці з цивільного та кримінального процесуального права вищих навчальних закладів, представники громадських центрів правосуддя.
На семінарі обговорювалася концепція процесуальної справедливості як один із важливих інструментів, що може суттєво підвищити довіру громадськості до суду та позитивно бути сприйнятим суспільством.
Професорка Школи права Ратгерс, Державний університет штату Нью–Джерсі, колишня голова Муніципального суду м. Ньюарк, штат Нью–Джерсі, США Вікторія Пратт у ході семінару презентувати досвід США в запровадженні процесуальної справедливості. Вона надала учасникам семінару багато практичних рекомендацій для кращого застосування концепція процесуальної справедливості в національних судах.
Володимир Мазурок презентував на семінарі національні стандарти суддівської освіти, за допомогою яких кандидати та кандидатки на посади суддів, судді та працівники апаратів судів досягають таких ключових якостей та навичок як, зокрема: доброчесність, моральність, уміння поводитися з кожним з повагою та чутливістю, незважаючи на походження та інші ознаки; готовність терпеливо та ввічливо вислуховувати кожного; здатність керувати судовим процесом в емоційно напруженому оточенні.