Судова освіта на рівні викликів часу

9–10 грудня 2024 року Національна школа суддів України у співпраці з міжнародними партнерами за підтримки Програми “Розвиток компетентностей для правничого сектору України” провела черговий регіональний тренінг “Базовий курс з міжнародних злочинів. Теорія і практика” для суддів місцевих загальних судів із метою підвищення рівня їхньої кваліфікації.

Тренінг розпочала начальниця відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти, Національної школи суддів України Тетяна Фулей, яка зауважила, що отримані протягом дводенного навчання знання сприятимуть підвищенню та поглибленню професійних знань суддів щодо практичних аспектів відправлення правосуддя у справах про міжнародні злочини.

Тренери провели зі слухачами предметні дискусії щодо регулювання Міжнародним гуманітарним правом (МГП) відносин між державами, міжнародними організаціями та іншими органами під час збройних конфліктів та встановленням кримінальної відповідальності осіб на рівні Міжнародного кримінального права. Крім того, було обговорено поняття “найманці”, питання щодо  розмежування складів міжнародних злочинів у формі катувань, умисних заподіянь страждань та нелюдського поводження, використання цифрових доказів із відкритих джерел та судового розгляду за відсутності обвинуваченого (in absentia).

Актуальним практичним досвідом щодо особливостей розслідування справ про воєнні злочини проти населення та цивільних об’єктів поділився експерт Міжвідомчої робочої групи військових експертів при Офісі Генерального прокурора.

Слухачам тренінгу представили модельні вироки у справах щодо воєнних злочинів та надали можливість попрацювати з практичним кейсом із написання проєкту рішення/вироку.

За результатами тренінгу кожен суддя, який брав у ньому участь, отримав Сертифікат Національної школи суддів України.

Відео