Тренінг для тренерів курсу про судовий розгляд кримінальних проваджень щодо протидії відмиванню злочинних коштів
29 березня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з проєктом Ради Європи та Європейського Союзу “Посилення заходів щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні” розпочала проведення онлайн–дводенного тренінгу для тренерів курсу “Судовий розгляд кримінальних проваджень щодо протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом”.
Тренінг відкрили заступниця керівника Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, керівник проєкту Ради Європи та Європейського Союзу “Посилення заходів щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні” Сергій Рибченко.
Заступник начальника відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів та органів суддівського врядування Олександр Іщенко зазначив, що сьогоднішній тренінг для тренерів Національна школа суддів України розглядає як черговий унесок у виконання заходів загального характеру у сфері зміцнення механізмів протидії корупції через суддівську освіту.
Метою тренінгу є набуття знань, суддівських навичок і розуміння соціального контексту здійснення правосуддя в судових кримінальних провадженнях, що стосуються протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом, а також оволодіння майбутніми тренерами методикою викладання матеріалів тренінгу.
Заняття проводить команда тренерів: національний експерт проєкту Ради Європи та Європейського Союзу “Посилення заходів щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні” Тетяна Дмитренко та міжнародний експерт вказаного проєкту, суддя (Бельгія) Тео Біль.
Упродовж першого дня тренінгу буде обговорено питання: “Соціальний вимір явища відмивання коштів: еволюція розуміння, вплив на соціальне життя, фінансові розслідування”, “Міжнародні документи та стандарти у сфері протидії відмиванню коштів. Міжнародні організації щодо боротьби з відмиванням коштів (FATF, Egmont)”, “Підрозділ фінансової розвідки: ключова ланка між фінансовими інститутами та органами правосуддя”, “Національна система ПВК/ФТ: особливості взаємодії учасників та місце суду. Міжнародні зобов’язання України та оновлене національне законодавство України щодо запобігання легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом”, “Типології та інструменти легалізації активів”, “Особливості доказування у справах про відмивання коштів: належність та допустимість звітів Держфінмоніторингу та висновків економічної експертизи як доказів”, “Огляд систем взаємодії правоохоронних органів і суду на стадії досудового розслідування”.
Учасники й учасниці тренінгу будуть мати можливість переглянути та обговорити відеоматеріали, пройти онлайн–опитування та виконати практичні завдання для набуття практичних умінь і навичок щодо проведення занять із суддями щодо розгляду судових кримінальних проваджень, що стосуються протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом.