Цифрові докази з відкритих джерел у справах про тяжкі злочини
2 липня 2024 року Національна школа суддів України спільно з Інститутом Ассера (T.M.C. Аssеr Instituut), Центром міжнародно-правового співробітництва (CILC) та Нідерландським Гельсінським комітетом (NHC) провела п’ятий із шести запланованих у червні-липні спеціалізованих семінарів для суддів, помічників суддів і секретарів судових засідань місцевих загальних та апеляційних судів “Цифрові докази з відкритих джерел у справах про тяжкі злочини (геноцид, військові злочини, злочини проти людяності, агресія)”.
Роботу семінару відкрила та надалі модерувала молодша наукова співробітниця Інституту Ассера Габріела Раду.
Під час заняття дослідниця з міжнародного кримінального права, керівниця проєкту Інституту Ассера “Відновлення гідності та справедливості в Україні” доктор Габріеле Хлевіцкайте надала слухачам чітке розуміння щодо основ розвідки з відкритим вихідним кодом (OSINT) та типів цифрових доказів з відкритих джерел, а також детально розповіла про правові стандарти та правила, що регулюють допустимість цифрових доказів з відкритих джерел у справах про міжнародні злочини (геноцид, воєнні злочини, злочини проти людяності та злочин агресії).
У заключній частині семінару учасники мали змогу обговорити представлений матеріал, поставити уточнюючі запитання експертці та отримати фахові поради.
Наступний із серії семінар на тему “Цифрові докази з відкритих джерел: приклад з практики” відбудеться 9 липня 2024 року.