У фокусі - система кримінального правосуддя
12 квітня 2016 року у Національній школі суддів України відбулася робоча зустріч з представником DCAF (Женевський центр демократичного контролю над збройними силами) та ГО “Ла Страда – Україна”.
У ході зустрічі були обговорені можливі напрямки співпраці в рамках проведення дослідження з оцінки готовності української системи кримінального правосуддя до забезпечення виконання зобов’язань щодо реагування та ведення справ стосовно насильства над жінками і домашнього насильства відповідно до змін в законодавстві України, пов’язаних з ратифікацією Стамбульської конвенції.
Представники DCAF та ГО “Ла Страда –Україна були поінформовані про завдання, структуру, функції Національної школи суддів України, стан суддівської освіти в Україні, здобутки в цій сфері та питання, з якими доводиться стикатися у процесі підготовки суддівського корпусу.
Під час зустрічі відмічалось, що після затвердження нової законодавчої бази щодо домашнього насильства та насильства над жінками, може залишитися цілий ряд проблем на шляху до успішної імплементації закону на оперативному рівні. Серед них реагування поліції, прокуратури та судової системи. Аналіз прогалин з метою оцінки готовності сектору кримінального правосуддя в плані забезпечення нових законодавчих норм (і зобов'язань Стамбульської конвенції), стане результатом ідентифікації інституційних та індивідуальних потреб.
Очікується, що в результаті оцінки буде підготовлено та опубліковану звіт щодо визначення специфічних потреб сектору кримінального правосуддя. Він встановить базовий рівень, що буде відправною точкою для розробки майбутніх заходів і проектів, спрямованих на боротьбу з насильством над жінками в Україні - для місцевих і міжнародних організацій.
Також майбутній звіт може бути використаний Національною школою суддів України для доповнення розроблюваної Школою навчальної програми для суддів щодо розгляду справ про насильство в сім‘ї, над якою розпочала працювати робоча група.