Національна школа суддів України

Удосконалення навичок проведення фіксації судового процесу

13 квітня 2018 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для працівників апарату господарського суду Дніпропетровської області на тему: “Фіксування судового процесу технічними засобами”.

У семінарі взяли участь 54 працівники апарату суду.

Відкриваючи захід, заступник начальника відділу забезпечення діяльності ректорату – радник Національної школи суддів України, суддя у відставці, кандидат юридичних наук Володимир Поплавський представив викладачів та ознайомив  із регламентом та програмою семінару.

На початку семінару керівник апарату господарського суду Дніпропетровської області Олександр Гануляк провів огляд нормативної бази, що затверджує порядок фіксування судового процесу технічними засобами, і ознайомив працівників апарату суду з положеннями наказу Державної судової адміністрації України від 04.12.2013 № 164 “Про затвердження Положення про порядок використання ресурсів локальної обчислювальної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції” і наказу Державної судової адміністрації України від  20 вересня 2012 року № 108 “Про затвердження Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання)”.

Про технологію фіксації судового процесу і обов’язки посадових осіб, які здійснюють фіксування судового засідання за допомогою системи звукозапису “Оберіг”, а також про недоліки, допущені працівниками під час здійснення фіксування судового процесу, розповів інженер із комп’ютерних систем регіональної служби підтримки в Дніпропетровській області Державного підприємства “Інформаційні судові системи” Олексій Лісний.

Цікавою і корисною для учасників був перегляд відеоролика та інтерактивна лекція щодо фіксації судового процесу під час проведення відеоконференції за допомогою програмного забезпечення “TrueConf”.  

Під час семінару слухачі поділилися власним досвідом роботи з технічними засобами і отримали компетентні відповіді щодо вирішення проблем, що виникають під час фіксування судового процесу або проведення відеоконференції.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.