Українська мова і культура мовлення як фундаментальні засади професійності
8-12 жовтня 2018 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку судів місцевих регіональних судів.
Відкрила підготовку – директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна. У вступному слові привітала суддів з Днем юриста та наголосила на вагомих позитивних змінах, що відбуваються в межах реформування судової влади. Побажала слухачам плідної праці та закликала бути активними, висловлювати побажання і пропозиції покращення навчального процесу.
В межах підготовки судді пройдуть тренінг на тему: “Суддівська етика. Доброчесність”, який для них проведуть тренери Національної школи суддів України Ганна Шендрікова та Роксолана Качур.
Для проведення підготовки запрошено викладачами суддів – Наталію Антонюк, Інну Плахтій, Ростислава Москаля, Романа Хоростіля, Назарія Дулебка, спеціаліста по соціальній роботі Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Олену Кальбус, доцента кафедри української мови Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата філологічних наук, доцента Марію Білоус, доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи”, кандидата філологічних наук, доцента Надію Дзендзюру.
Значна увага приділяється мовній культурі, зокрема, в професійній діяльності суддів. Під час навчання слухачі проаналізують орфографічні помилки при написанні судових рішень, ознайомляться з нововведеннями в писемництві.
Викладачі обговорять з суддями зміни у матеріальному та процесуальному праві, вузькі питання, пов’язані з розглядом окремих категорій справ. Також учасники пропрацюють з психологом вправи, які сприяють зняттю стресу, підвищенню опірності організму до стресових ситуацій та виведуть формулу уникнення професійного вигорання.
В рамках тижневої підготовки судді візьмуть участь в семінарі, організованому спільно з Харківською правозахисною групою, на тему: “Міжнародні стандарти судової практики”. Тренерами на заході виступлять - правовий експерт Харківської правозахисної групи, адвокат Василь Мельничук, координатор Регіональної мережі правової допомоги людям охопленим епідемією ВІЛ/СНІД Айгуль Муканова, правові експерти Харківської правозахисної групи Ганна Овдієнко та Наталія Охотнікова. Під час семінару учасники ознайомляться з міжнародними підходами вирішення кримінальних справ відповідно до положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Обговорять питання, що виникають при виконанні кримінальних покарань. Акцентують увагу на темі забезпечення прав людей, які знаходяться під вартою та позбавлені волі.
Суддям буде запропоновано заповнити анкети зворотного зв’язку, аналіз яких допоможе вдосконалити програми підготовок та семінарів для суддів. Слухачі поділяться власним професійним досвідом і враженнями від участі в навчанні.