Уміння управляти часом як фактор якості судочинства
31 березня 2015 року в Національній школі суддів України відбулася зустріч з міжнародними експертами, які представляють Європейську Комісію з питань ефективності правосуддя та Консультативну раду європейських суддів. Метою зустрічі було обговорення шляхів підвищення ефективності та якості функціонування судів України.
Для приведення національної судової системи у відповідність до європейських стандартів, Україна бере участь у роботі Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ), яка функціонує при Раді Європи. Оцінюючи стан правосуддя, Комісія застосовує систему оцінювання, яка охоплювала найважливіші якості функціонування судів: дотримання процесуальних термінів, тривалість перебування справ на розгляді, середня вартість розгляду однієї справи тощо.
Під час зустрічі експерти поцікавились, якою мірою в процесі підготовки суддів та судових адміністраторів відображаються питання управління часом, дотримання процесуальних термінів.
Проректор Наталія Шукліна поінформувала експертів, що курс з управління часом у суддівській діяльності є складовою стандартизованої двотижневої програми для суддів, які мають невеликий досвід відправлення правосуддя. Судді та працівники апаратів суддів у рамках підвищення кваліфікації мають нагоду вивчити тему тайм–менеджменту та персональної ефективності на робочому місці, яку направлено на розкриття уміння раціонально використовувати час.
Разом з тим, експертна допомога в питаннях методичного вдосконалення та розвитку відповідних напрацювань є необхідною для вітчизняної суддівської освіти, - зазначила Наталія Шукліна.
Сторони досягли домовленості про спільну діяльність щодо впровадження в процес підготовки судових кадрів принципів Європейської Комісії з питань ефективності правосуддя та Консультативної ради європейських суддів. У перспективі це дозволить українському правосуддю реалізовувати практику, спрямовану на запобігання порушення права на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку.