Узгодження підходів до курсів стандартизованої програми для суддів, призначених на посаду вперше
Національна школа суддів України за підтримка українсько-канадського проекту "Освіта суддів – для економічного розвитку" 24-25 березня 2016 року в місті Києві проводить семінар з узгодження підходів до курсів стандартизованої програми для суддів, призначених на посаду вперше.
Відкриваючи захід, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна підкреслила важливість впровадження стандартизованої програми в навчальний процес підготовки суддів, призначених на посаду вперше. Проректор наголосила, що досвід експертів Національного суддівського інституту Канади став вагомим внеском в процес розробки навчальних курсів (тренінгів), які стали складовою стандартизованої програми. Розробка стандартизованої програми підготовки суддів стала ще одним кроком НШСУ по оновленню системи підготовки суддівських кадрів. Стандартизована програма складається з 9 тренінгів, а саме: суддівська етика, написання судових рішень у цивільному і кримінальному судочинстві, дисциплінарна відповідальність судді, застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ при здійсненні правосуддя, докази і доказування у кримінальному провадженні в суді першої інстанції, управління часом у суддівській діяльності, психологічна адаптація до суддівської діяльності, управління залою судових засідань, призначення покарання у кримінальних справах. Усі тренінги розроблені із застосуванням інтерактивних методик навчання і спрямовані на здобуття слухачами не тільки знань, а й вмінь та навичок.
Мету та завдання семінару з узгодження підходів до курсів стандартизованої програми для суддів, призначених на посаду вперше, висвітлила начальник відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу НШСУ Тетяна Фулей. У рамках заходу начальник відділу наголосила на необхідності вироблення єдиних підходів до розробки матеріалів навчальних курсів, порядків денних тренінгів, змістовності та форм викладення матеріалів (презентації, завдання тощо).
У ході семінару директори навчальних курсів, які є складовою стандартизованої програми, презентували навчальні курси, процес розробки якого вони забезпечували, та поділилися особливостями методик викладання. Адже при розробці матеріалів вказаних навчальних курсів було використано багато різних способів, що дозволяють урізноманітнити їх та зробити більш цікавими для суддівської аудиторії. Після чого було обговорено результати апробацій навчальних курсів для з’ясування потреб їх доопрацювання.
Проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок виступив з презентацією щодо узгодження підходів оцінювання суддів за результатами проходження тренінгу. Також проректор провів модеровану дискусію з питань проведення апробації стандартизованої програми для суддів місцевих загальних судів, призначених на посаду вперше, яка триватиме один тиждень.
Завершальна тема заходу стосуватиметься питань використання матеріалів розроблених курсів стандартизованої програми для підготовки викладачів, яку висвітлить Тетяна Фулей.