Важливі кроки до реальної електронної школи
20 вересня 2016 року в Національній школі суддів України відбулася зустріч ректора Миколи Оніщука з представниками Національного суддівського інституту Канади та українсько-канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку”.
Метою зустрічі було обговорення стану впровадження проекту “Електронна школа суддів”, реалізацію якого підтримує Національний суддівський інститут Канади.
Ректор Микола Оніщук проінформував канадських колег про хід судової реформи в Україні, основні зміни у сфері правосуддя, як вже реалізовані, так і очікувані. Окремо ректор зупинився на завданнях, які постали перед суддівською освітою у процесі реформування. Так, Національна школа суддів України активно залучена до підготовки методології добору суддів нового Верховного Суду. Серйозним викликом для суддівської освіти буде також добір і підготовка кандидатів на посаду судді, зважаючи на гостру необхідність поновлення чисельності суддівського корпусу.
Щоб виконувати ці завдання та далі вдосконалювати шляхи і методи професійної підготовки кадрів судової системи Національна школа суддів України має перейти на якісно новий рівень спроможності в інформаційно–технічній сфері. Тому допомога Національного суддівського інституту Канади й українсько–канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” на цьому напрямку нині особливо актуальна, – зазначив Микола Оніщук.
У ході зустрічі директор групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Бренда Каппер та спеціаліст з інформаційних технологій цього інституту Славен Влачіч обговорили з працівниками Національної школи суддів України досягнення та завдання автоматизації процесу підготовки суддів.
При цьому було звернуто увагу на заходи, необхідні для автоматизації та взаємоінтеграції освітніх й адміністративних процесів в установі в рамках єдиної системи. Канадські колеги оглянули обладнання, яке вже надійшло до Національної школи суддів України в рамках реалізації проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку”. Було визначено пріоритети та подальші кроки в закупівлі обладнання.
Тож завдяки щирій і фаховій підтримці Національного суддівського інституту Канади та натхненній праці колективу установи проект “Електронна школа суддів” утілюється в реальність.