Національна школа суддів України

Від Русі до України: історія українських міст в контексті державотворення

22 листопада 2024 року Національна школа суддів України спільно з освітньо-культурним простором “Гончаренко-центр Дніпро” і Комунальним закладом “Музей спротиву Голодомору” Дніпровської міської ради провела семінар “Від Русі до України: вітчизняна історія, історія нашого краю та рідного міста в контексті державотворення” для працівників апаратів місцевих та апеляційних судів.

Семінар відкрив директор Дніпровського регіонального відділення, суддя у відставці Володимир Поплавський, який наголосив, що метою навчального заходу є поглиблення знань про історію нашого краю і міста Дніпра, ознайомлення із заходами протидії загрозам безпеки в умовах воєнного стану, управління комунікаціями в умовах криз та протидія дезінформації, а також обговорення проблем підготовки та підвищення кваліфікації працівників апаратів судів.    

Директорка освітньо-культурного простору “Гончаренко-центр Дніпро”, керівниця проєктів громадської організації “ВИ.МОВА” Вікторія Паніна розповіла про діяльність і завдання центру.

На початку семінару зберігач фондів Комунального закладу “Музей спротиву Голодомору” Дніпровської міської ради Олександр Сухомлин провів лекцію про Києво-руську спадщину в історії української державності, докладно зупинився на етапах становлення українського козацтва та історії формування Дніпропетровської області й заснуванні міста.

Викладач Дніпровських територіальних курсів цивільного захисту Валерій Крицький розповів про ризики і заходи безпеки населення області та міста в умовах потенційної загрози під час збройної агресії рф.

Інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління поліції  Дніпропетровській області ДПП Дмитро Голіков розкрив особливості кризової комунікації, окреслив шляхи протидії дезінформації та надав практичні поради щодо здійснення комунікації за допомогою електронної пошти й інших месенджерів.

Директор Дніпровського регіонального відділення Володимир Поплавський і заступниця директора Алла Баштанник розповіли учасникам про проблеми підготовки та підвищення кваліфікації працівників апаратів судів під час проведення навчання в режимі онлайн і окреслили шляхи вирішення цих проблем у 2025 році. Також вони обговорили зі слухачами можливість надання пропозицій щодо тематики одноденних семінарів та формування нової команди викладачів з числа досвідчених працівників апаратів судів і помічників суддів для участі у тренінгах для тренерів НШСУ.

Наприкінці семінару учасники відвідали “Музей спротиву Голодомору”, де оглянули експозицію музею та поглибили свої знання щодо злочинів  голодомору.

За допомогу в організації та проведенні семінару директор Дніпровського регіонального відділення Володимир Поплавський вручив Подяки Вікторії Паніній, Олександру Сухомлину¸ Валерію Крицькому і Дмитру Голікову.