Національна школа суддів України

Відбувся запуск дистанційного курсу “Міжнародне гуманітарне право та права людини” в рамках проєктів Ради Європи

23 вересня 2024 року в Києві офіційно стартував дистанційний курс “Міжнародне гуманітарне право та права людини”, організований у межах проєктів Ради Європи “HELP для України” та “Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України”. Подія об’єднала ключові українські правничі установи, такі як Національна школа суддів України, Тренінговий центр прокурорів України, Вища школа адвокатури НААУ та Координаційний центр з надання правової допомоги.

На початку події прозвучали вітальні слова від Тамари Закревської, заступниці начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, Олесі Отраднової, директорки Тренінгового центру прокурорів України, Валентина Гвоздія, заступника голови НААУ (в онлайн форматі), Олександра Баранова, директора Координаційного центру з надання правової допомоги, Мачея Янчака, Голови Офісу Ради Європи в Україні, та Ани-Марії Телбіс, голови відділу навчання у галузі правосуддя та прав людини Ради Європи.

Основною темою заходу стала презентація національного курсу, платформи HELP та її адаптація до умов воєнного часу в Україні. Ольга Костенко та Галина Смірнова, представниці Проєкту Ради Європи “HELP для України”, детально розповіли про нові можливості для правників, а Аліса-Тетяна Пєтухова презентувала проєкт “Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України”.

Учасники заходу мали можливість взяти участь у вступній сесії курсу “Міжнародне гуманітарне право та права людини”, яку провели тьютори HELP – Оксана Царевич, Ірина Гловюк, Дмитро Лотюк та Ірина Барцицька. Курс створено з урахуванням національного контексту України, що дозволить учасникам глибше зрозуміти взаємозв'язок міжнародного гуманітарного права та прав людини під час збройного конфлікту.

Окрему увагу було приділено обговоренню Женевських конвенцій, актуальних через 75 років після їх ухвалення, а також питанню розслідування воєнних злочинів у контексті російської агресії проти України.

Захід завершився підведенням підсумків та обговоренням судової практики щодо міжнародного гуманітарного та кримінального права в Україні.