Вітчизняна історія та українська мова в контексті державотворення
26 вересня 2024 року Національна школа суддів України провела семінар-практикум для працівників територіальних управлінь Служби судової охорони “Від Русі до України: вітчизняна історія та українська мова в контексті державотворення (IX –XVIII століття )”.
Вступними промовами захід розпочали заступниця начальника відділу початкової підготовки суддів Діана Сніцаренко та головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Оксана Кабиш.
Викладачами семінару–практикуму були Оксана Кабиш та завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор історичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, голова предметної комісії з історії МОН України Олександр Потильчак.
Упродовж семінару-практикуму слухачі детально проаналізували тексти історичних джерел, переглянули та обговорили відеоматеріали, подискутували на теми: “Києво-руська спадщина в історії української державності” та “Українське козацтво: держава та мова в ХVI–XVIII століттях”. Участь у заході сприяла усвідомленню учасниками наступності тисячолітніх традицій української державності та мови від Києво-Руської держави, Запорізької Січі, Гетьманщини до українських державних утворень доби Національної революції 1917–1921 рр. і сучасної незалежної України. Було сформовано критичне ставлення до історіографічної, лінгвістичної спадщини, історичних і лінгвістичних джерел; спростовано імперські й радянські міфи про історичне минуле України, її мови та державності.
За результатами семінару слухачі отримали електроний Сертифікат Національної школи суддів України.