Вивчення актуальних питань кримінального і цивільного судочинства помічниками суддів
9-13 вересня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.
У вітальній промові директор Дніпровського регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко представив викладацький склад, розповів учасникам про тематику вищезазначеного заходу і регламент роботи. Заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник під час виступу зазначила, що в межах підготовки помічників суддів відбудуться два тренінги на тему: “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства” і “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей в сімейних правовідносинах”, побажала слухачам успіхів в отриманні знань і вмінь під час роботи на тренінгах, а також бути активними під час участі у навчальних заняттях.
Підготовка слухачів розпочнеться з лекцій судді Максима Тауса щодо практичних питань застосування норм Конституції України та кримінального провадження на підставі угод.
Цікавою для використання в роботі буде міні-лекція доцента кафедри української та іноземних мов Дніпровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата філологічних наук Неонілли Баракатової про особливості правопису із врахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю та новел правопису. Під час виконання практичного завдання викладач проведе аналіз найбільш поширених помилок, проведе експрес-опитування з використанням клікерів і надасть відповіді на всі запитання.
Під час однотижневої підготовки учасники разом з помічником судді Іллею Сахончиком обговорять проблемні питання підготовки справи до судового розгляду та підготовки процесуальних документів, а також здійснення підбору законодавства та матеріалів судової практики, необхідних для розгляду конкретної справи.
Суддя Ганна Майна розгляне зі слухачами порядок сплати судового збору та порядок перевірки працівниками суду зарахування судового збору до бюджету і зупиниться на порядку передачі справ на архівне зберігання.
Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Ганна Блінова зупиниться на проблемних питаннях заповнення декларацій і особливості електронного декларування доходів, а також зосередить увагу на відповідальності помічників суддів при здійсненні своїх обов’язків у рамках патронатної служби.
Цікавою для помічників суддів буде навчальне заняття, на якому суддя Олександр Стрельников розповість про забезпечення спеціальної конфіскації заходами кримінально-процесуального характеру.
Суддя Дмитро Парфьонов проведе обговорення проблемних питань розгляду справ пов’язаних з набуттям, припиненням права користування чи власності земельною ділянкою і зосередить увагу на практиці розгляду земельних спорів Верховним Судом.
Також в межах підготовки помічників суддів відбудуться два тренінги.
Перший тренінг на тему: “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства”. Для проведення цього тренінгу запрошені досвідчені судді-викладачі (тренери) Максим Таус і Вікторія Березюк. Метою тренінгу для помічників суддів отримання знань та вмінь щодо проблем розмежування складів злочинів і особливості їх кваліфікації.
На початку тренінгу, після демонстрації відеороликів суддя Максим Таус проведе модеровану дискусію, під час якої слухачі обговорять проблему тлумачення поняття “згода на секс”.
Протягом тренінгу учасники тренінгу братимуть участь у вхідному і вихідному тестуванні, прослухають міні-лекції щодо загальної характеристики злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості, зокрема осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку та розбещення неповнолітніх та виконають практичні завдання.
На початку другого тренінгу на тему: “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей в сімейних правовідносинах”. модератор суддя у відставці Віра Гайдук окреслить мету і проведе вхідне тестування з використанням клікерів.
Під час вивчення теми щодо процесуальної участі дітей при розгляді цивільних справ суддя-викладач Віра Гайдук розгляне особливості розгляду справ щодо визначення місця проживання дитини і зосередить увагу учасників на захисті прав дітей та їх обов’язках.
Суддя у відставці Галина Маймур розповість про захист майнових прав дітей і детально зупиниться на процесуальних аспектах розгляду цивільних справ щодо усиновлення.
Протягом семінару слухачі виконають практичні завдання, матимуть можливість обговорити проблемні питання і обмінятися досвідом.
Повний текст програми підготовки помічників суддів і консультантів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів розміщений на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.