Вивчення європейського досвіду касаційного розгляду
26 лютого – 2 березня 2018 року в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду проходить семінар для суддів на тему: “Питання касаційного розгляду: досвід країн Європи”. Захід проводиться у співпраці з Проектом Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні”.
Вітальними словами підготовку відкрили проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович та партнер постійного радника проекту Twinning, начальник відділу міжнародної правової взаємодії Верховного Суду Ліна Губар.
Досвід країн Європи з питань касаційного розгляду представила експерт – суддя Верховного Суду Латвійської Республіки, викладач Центру підготовки суддів Латвійської Республіки Вероніка Круміня.
Під час підготовки суддівська аудиторія розгляне і обговорить низку тем, визначених програмою:
- “Своєчасний та якісний розгляд справ”;
- “Структурні умови та вимоги”;
- “Забезпечення своєчасного та якісного розгляду справ”;
- “Стандартизація, правова визначеність та передбачуваність рішень”;
- “Тлумачення норм права”;
- “Засади адміністративного судочинства”;
- Організація роботи суду”;
- “Роль судді у здійсненні правосуддя”;
- “Належне застосування чинного законодавства”;
- “Питання розрізнення публічних та приватних прав”;
- “Практичний досвід різних категорій проваджень”;
- “Спрощені провадження в адміністративному судочинстві. Досвід Латвії та Німеччини”;
- “Застосування принципу пропорційності”;
- “Вимоги до рішень апеляційних судів щодо встановлення фактів”.
Довідково: Проект Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні” упроваджується Верховним Судом спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, Міністерством юстиції Латвійської Республіки та Верховним судом Латвійської Республіки.
Метою проекту є посилення незалежності та ефективності судової влади за рахунок впровадження європейських стандартів, а також підвищення інституційної спроможності Верховного Суду, що дозволить сформувати єдину судову практику при здійсненні правосуддя і сприятиме зміцненню верховенства права в Україні.