Встановлення та підтримка плідної співпраці зі ЗМІ
25 вересня 2018 року в місті Рівному Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Радою суддів України та Консультативною місією ЄС проводить семінар для суддів-спікерів судів Рівненської області на тему: “Зв’язки з громадськістю в судах”.
У відкритті заходу взяла участь головний спеціаліст Львівського регіонального відділення Галина Манюк, та зазначила, що він спрямований на формування у суддів-спікерів навичок спілкування із мас-медіа, що в свою чергу впливатиме на стан довіри до судової влади; побажала слухачам плідної та результативної роботи.
Суддя Львівського окружного адміністративного суду, екс – голова комітету Ради суддів України з питань комунікації (у тому числі ЗМІ), кандидат юридичних наук Олександр Сасевич зазначив, що ефективне суддівське самоврядування сприятиме поліпшенню комунікації, що в свою чергу відобразиться на незалежності судової гілки влади.
Тійт Матсулевич - радник зі стратегічних комунікацій КМЄС звернув увагу присутніх, що сьогодні суспільство має потребу у підтриманні діалогу із судовою гілкою влади.
До учасників заходу також звернувся Сергій Єремейчук – суддя-спікер Апеляційного суду Рівненської області, член Ради суддів України, який наголосив на необхідності взаємодії судової гілки влади із засобами масової інформації та суспільством.
Викладачами на семінар також запрошено представника прес-служби Ради суддів України Ольгу Какауліну, спеціаліста зі стратегічних комунікацій КМЄС Катерину Шагіну.
Семінар розпочато із встановлення основних завдань судді-спікера та його співпрацю з відділом комунікацій суду чи прес-секретарем. Далі обговорили тонкощі спільної роботи із регіональними та національними ЗМІ, а саме, чому необхідна така взаємодія та як налагодити плідну співпрацю. У формі дискусії визначили інструменти комунікацій та розробку повідомлень для ЗМІ і громадськості.
Під час семінару учасники виконають вправу “інтерв’ю на камеру”, яка допоможе краще зрозуміти природу ефективного інтерв’ю, зокрема, його типи, підготовку напередодні бесіди; отримають практичні рекомендації, що потрібно робити, а що ні під час інтерв’ю. Також судді дізнаються про типові тактики, які застосовують журналісти та тактики роботи зі складними запитаннями.
Окремої уваги приділено питанню антикризового менеджменту, як засобу роботи з інформаційними викликами.