Як реалізуються суддями положення Кримінального процесуального кодексу України?
8 та 9 червня 2017 року у містах Запоріжжі та Дніпрі Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з Національною школою суддів України, за підтримки Проекту ПРООН “Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” проведені семінари на тему “Презентація результатів моніторингу реалізації Кримінального процесуального кодексу України, який проводився в судах м. Києва”.
Учасниками заходів були судді Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. У проведенні семінарів взяли участь начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Ольга Шаповалова, представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Хмарук, представники Інституту прикладних гуманітарних досліджень – доктор юридичних наук, професор Михайло Буроменський.
Під час семінарів суддям була презентована методика моніторингу, проаналізовані особливості методів, які застосовувались під час збору інформації. Були представлені основні результати моніторингу та причини, що лежать в основі певних проблем, виявлених у результаті моніторингу. В ході інтерактивної дискусії судді та організатори семінару обговорили практики, які могли б сприяти більш ефективному застосуванню правозахисного потенціалу Кримінального процесуального кодексу України в судовому процесі.
Низка проблемних питань щодо застосування положень КПК, пов’язаних з діяльністю слідчого судді, яка обговорювалась під час проведених семінарів у Запоріжжі та Дніпрі, та шляхи їх вирішення будуть висвітлені у ході тренінгу для суддів “Дотримання стандартів прав людини слідчим суддею: право на свободу та особисту недоторканість”, апробація якого відбудеться в місті Харкові вже на наступному тижні.