Забезпечення дотримання стандартів суддівської діяльності та поведінки
15 вересня - 7 жовтня 2014 року в режимі он-лайн 53 судді вперше в Україні пройшли періодичне навчання з метою підвищення рівня кваліфікації в Національній школі суддів України на пілотному дистанційному курсі "Суддівська етика".
22-23 жовтня 2014 року в Національній школі суддів України з метою проведення аналізу та підведення підсумків цього пілотного курсу було проведено семінар – практикум для його розробників, викладачів, модераторів та адміністраторів.
Курс був розроблений фахівцями Національної школи суддів України спільно з експертами Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя” в рамках домовленостей про співробітництво у сфері підготовки висококваліфікованих кадрів для судової системи. Актуальним на сьогоднішній день залишається вислів А.Ф. Коні про те, що які б гарні не були правила діяльності та поведінки, вони можуть втратити своє значення в недосвідчених, грубих чи несумлінних руках [Кони А.Ф. Избранные произведения. – М.: Госюриздат, 1956. – Т.2. – С. 20].
У цьому зв’язку особлива роль повинна надаватися питанням забезпечення додержання стандартів суддівської діяльності та поведінки.
Аналіз відгуків слухачів, які успішно закінчили дистанційний курс і отримали Сертифікат Національної школи суддів України ( їх 53) показує, що вони мали змогу використати переваги дистанційного навчання, а саме: навчатися у зручному режимі, опрацьовуючи доступні для завантаження міні-лекції та презентації, виконувати ситуативні завдання, створені на підставі реальних історій, навчились вирішувати етичні дилеми та знаходити порушення основних принципів суддівської етики, навчалися уникати ситуацій, які можуть у майбутньому призвести до порушення Кодексу суддівської етики, мали можливість обговорювати актуальні питання з колегами у форумі.
У своїх відгуках судді висловлюють подяку Національній школі суддів України за організацію курсу "Суддівська етика". Слухачі зазначили, що проект виявився дуже цікавим для них, він містить стислі, але достатньо інформативні лекції, корисні рекомендації та поради, продумані тести, різноманітні завдання, які потребують творчого підходу. Суддям рекомендують проходження вказаного курсу, а Національній школі суддів України – запровадження інших аналогічних курсів та проведення дистанційного навчання суддів на постійній основі.