Здобутки конституційного моменту
12 вересня 2016 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь роботі круглого столу “Конституційний Суд України: імплементація конституційних змін”. Експертна дискусія була організована Центром політико-правових реформ, Реанімаційним пакетом реформ за підтримки спільного проекту ЄС та РЄ “Консолідація реформ у сфері юстиції в Україні”.
Експерти обговорили проект імплементаційного Закону “Про Конституційний Суд України”, підготовлений групою, яка працює при Раді з питань судової реформи. У центрі обговорення були питання проведення конкурсу на посаду судді КСУ та процедура реалізації нового повноваження – розгляду конституційних скарг.
Саме введення інституту конституційної скарги обумовлює зміну структури самого Конституційного Суду України, - наголосив у своєму виступі ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук. Презентуючи запропоновану законопроектом структуру та організацію роботи Конституційного суду України, ректор відмітив, що для ефективно діючої системи захисту прав людини необхідними є ефективна діяльність конституційної юстиції та доступність конституційного правосуддя.
Враховуючи наявний конституційний момент, робоча група підготувала цілісний законопроект, а не точкові зміни до існуючого Закону. У законопроекті вдалося відобразити як суспільні вимоги до діяльності конституційної юстиції так і напрацювання з досвіду її діяльності - підкреслив ректор.
Прийняття імплементаційного Закону “Про Конституційний Суд України” є необхідним кроком для реалізації судової реформи. І робота над удосконаленням законопроекту триватиме, з урахуванням висловлених у ході експертних обговорень думок та пропозицій – підсумував Микола Оніщук.