Національна школа суддів України

Зміцнення викладацького потенціалу НШСУ

5-6 квітня 2016 року у місті Києві Національна школа суддів України у співпраці з Національним судовим інститутом Канади проводить методологічний семінар з підвищення кваліфікації викладачів у рамках українсько-канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” (т.зв. Faculty Development (FD)).

Програма дводенного семінару, розробленого з метою оволодіння суддями-викладачами інтерактивними методами навчання високопрофесійної суддівської аудиторії та техніками підвищення викладацької майстерності, за допомогою яких можна оптимізувати процес підготовки суддів, охоплює такі питання, як ефективне проведення презентацій, формулювання навчальних цілей, обговорення у малих групах та керування їх роботою, фасилітування, використання технологій експрес-опитування (“клікерів”) та інші методи та ключові інструменти, що використовуються при проведенні тренінгових форм навчання.

Доповідачами та фасилітаторами цього методологічного семінару є суддя Суду королівської лави провінції Альберта (Канада) Шила Дж. Грекол, директор із юридичних та освітніх питань групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон та керівник проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” в Україні, кандидат юридичних наук Ігор Осика.

Начальник відділу науково-методичного забезпечення суддівського корпусу НШСУ Тетяна Фулей наголосила на важливості впровадження тренінгових форм у процес підготовки суддів, відповідно до вимог закону “Про забезпечення права на справедливий суд”, а також на вимогах до розробки та викладання навчальних курсів, закріплених у Національних стандартах суддівської освіти, що ставить перед НШСУ нові виклики щодо підготовки викладачів (тренерів).

Слід зазначити, що у 2016 році особливий акцент у суддівській освіті зроблено саме на підготовці викладачів, і цей рік у НШСУ символічно вважається “роком викладача”.

Найближчим часом заплановано ще 2 подібні дводенні методологічні семінари для викладачів, які відбудуться у Києві 25-26 квітня та 27-28 квітня 2016 року, що сприятиме зміцненню викладацького потенціалу НШСУ. Водночас, з метою перейняття від канадських партнерів ініціативи проведення в подальшому таких заходів Планом науково-дослідної роботи НШСУ на 2016 рік заплановано розробку “української” версії методологічного семінару (тренінгу) з підвищення кваліфікації суддів-викладачів.