Зустріч представників проектів міжнародної технічної допомоги
7 липня 2021 року ректор Микола Оніщук та начальниця відділу Тетяна Пустовойтова узяли участь в черговій онлайн–зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги (МТД), які працюють у сфері зміцнення верховенства права. Зустріч проходила у контексті нещодавнього затвердження Президентом України Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки.
Запрошений на зустріч голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, народний депутат Верховної Ради України Сергій Іонушас розповів про основні засади розвитку системи правосуддя й поділився своїм баченням щодо напрямів і пріоритетів співпраці очолюваної ним Комісії з донорами над Планом дій з реалізації Стратегії.
Микола Оніщук у своєму коментарі зазначив, що із схваленням Президентом Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки у Верховної Ради України з’явилося бачення пріоритетів розвитку сфери правосуддя, що допоможе парламентарям при розгляді відповідних законодавчих ініціатив. Він додав, що наразі розпочався етап розробки Плану дій і Національна школа суддів України готова долучитися до цього процесу.
Предметом обговорення на зустрічі також стало питання наявної в Україні системи врегулювання комерційних спорів та шляхів її вдосконалення. Фахову дискусію розпочала керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька доповіддю щодо планів уряду з покращення інвестиційного клімату в Україні та впливу якості правосуддя на ці процеси.
Юридична радниця Програми USAID “Нове правосуддя” Ольга Ніколаєва представила результати опитування українських та міжнародних бізнесів, які працюють в Україні, щодо їхнього ставлення, використання та потреб у врегулюванні комерційних спорів, що було проведено в січні–лютому 2021 року.
У дискусії взяли участь міжнародні експерти Програми USAID “Нове правосуддя” – професорка Стокгольмського університету, колишня віцепрезидентка Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму Патрісія Шоннессі, старша викладачка Стокгольмського університету, колишній Генеральний секретар Центру арбітражу та медіації Американської торговельної палати у Бразилії, докторка Кріна Балтаг, співголова Європейського центру врегулювання спорів та колишній Міністр юстиції Республіки Словенія Алеш Залар та представники інших проектів міжнародної технічної допомоги.
Під час онлайн–зустрічі представники донорських організацій мали змогу поінформувати партнерів про поточну і заплановану діяльність своїх проєктів та інституцій.
Ректор також висловив слова подяки партнерам – представникам Програми USAID “Нове правосуддя” та Національного суддівського коледжу (Ріно, США), у співпраці з якими Національна школа суддів України протягом останніх двох місяців проводить серію відкритих навчальних вебінарів з актуальної тематики для суддів, їх помічників та працівників апарату суду.
Наступна зустріч проектів МТД у сфері зміцнення верховенства права запланована на 1 вересня 2021 року.