440 працівників апаратів судів одночасно підвищили свою кваліфікацію в НШСУ
22–25 квітня 2025 року Національна школа суддів України провела масштабну підготовку та підвищення кваліфікації 440 працівників апаратів судів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, відповідальних за фінансування, бухгалтерський облік, звітність та матеріально технічне забезпечення.
Метою навчання було підвищення кваліфікації у сфері фінансового забезпечення судів, управління державним майном, діловодства, правового регулювання та етики в умовах трансформації державного управління під час воєнного стану та євроінтеграційних процесів.
Підготовку відкрив керівник апарату Національної школи суддів України Зеновій Холоднюк. У виступі він підкреслив, що кожен працівник судової системи зобов’язаний постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації задля ефективного функціонування правосуддя в Україні.
Вперше до підвищення кваліфікації працівників апаратів судів, за запрошенням НШСУ, долучився член Рахункової палати Кирило Клименко, який ознайомив слухачів із ключовими аспектами державного зовнішнього аудиту як інструменту посилення ефективності судової системи. У своїй лекції він акцентував на відмінностях аудиту від ревізії, значенні зовнішнього контролю та важливості рекомендацій Рахункової палати для удосконалення державної політики.
“Рахункова палата виявляє не лише проблемні питання у діяльності об’єктів контролю, а й причини їх виникнення. Мета аудиту – вдосконалення державної політики України. Тому об’єкти контролю мають бути зацікавлені в їх проведенні ”, – наголосив Кирило Клименко.
До викладацької команди також увійшли директор Департаменту фінансово-економічної діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Державної судової адміністрації України Віолетта Мишкіна та директор Департаменту консолідованої звітності Державної казначейської служби України Галина Шамрай, фахівці Конституційного Суду України, експерти Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами, судді місцевих судів, керівники апаратів судів та представники НШСУ.
Слухачі засвоїли матеріали актуальних тем, зокрема антикорупційне законодавство та електронне декларування в умовах воєнного стану, бюджетний процес у судовій системі та формування бюджетних запитів, казначейське обслуговування судів, новації трудового законодавства та ведення документообігу в державному секторі, правові аспекти публічних закупівель, впровадження етичних стандартів та цифрових технологій в діяльність судів, включаючи елементи штучного інтелекту та адаптацію українського законодавства до норм права Європейського Союзу.
Навчання стало потужним кроком до зміцнення інституційної спроможності судової системи України, а також до підвищення якості фінансового управління, що в перспективі сприятиме більшій прозорості та ефективності у сфері судочинства.
На завершення заходу Зеновій Холоднюк подякував викладацькій команді та всім колегам за активну участь, а також висловив окрему подяку команді Рахункової палати за конструктивну співпрацю в межах програми підвищення кваліфікації, організованої Національною школою суддів України.